fot.: Polsat

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Wcielała się m.in. w rolę Halinki w serialu „Świat według Kiepskich”

Nad ranem 9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka. Miała 58 lat. Aktorka była znana widzom Telewizji Polsat m.in. z roli Halinki Kiepskich w serialu "Świat według Kiepskich".

Nad ranem 9 czerwca zmarła Marzena Kipiel-Sztuka. Miała 58 lat. Aktorka była znana widzom Telewizji Polsat m.in. z roli Halinki Kiepskich w serialu „Świat według Kiepskich”.

Aktorka była początkowo związana z Teatrem Dramatycznym w Legnicy. W 1999 roku wygrała casting na rolę Haliny Kiepskiej. Przez ponad 20 lat wcielała się w główną bohaterkę serialu „Świat według Kiepskich”. Marzena Kipiel-Sztuka grała również w produkcjach takich jak „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”, „Fala zbrodni” i „Behawiorysta” (Player Original).

Marzenę Kipiel-Sztukę pożegnała produkcja serialu „Świat według Kiepskich”. W mediach społecznościowych napisano, że była „wspaniała aktorką, przyjaciółką i dobrym człowiekiem”.

Zmarli aktorzy z serialu „Świat według Kiepskich”

W 2002 roku umarł Kazimierz Ostrowski (Borysek w „Świecie według Kiepskich”. W 2007 roku zmarła Krystyna Feldman, serialowa babka Kiepska. W 2016 roku umarli Bohdan Smoleń (listonosz Edzio) i Jerzy Cnota (Tadeusz Kopciński). W 2019 roku zmarła Zofia Czerwińska (serialowa Maria Malinowska), w 2020 roku Dariusz Gnatowski (Boczek), a rok później Ryszard Kotys (Paździoch).