fot.: Polsat

Mieszkanie Kiepskich w muzeum. Wyjątkowa wystawa pod Wrocławiem

W Zamku Topacz znajdującym się w podwrocławskim Kobierzycach otwarto Muzeum Techniki Filmowej. Wśród eksponatów znalazła się scenografia z serialu "Świat według Kiepskich".

W Zamku Topacz znajdującym się w podwrocławskim Kobierzycach otwarto Muzeum Techniki Filmowej. Wśród eksponatów znalazła się scenografia z serialu „Świat według Kiepskich”.

Zamek Topacz to posiadłość, której właścicielem jest rodzina Kurzewskich. Twórcy ATM Grupy prowadzą tam m.in. hotel, SPA, czy też Muzeum Motoryzacji. W ostatnich miesiącach została otwarta nowa przestrzeń – Muzeum Techniki Filmowej.

Największą atrakcją Muzeum jest oryginalna scenografia z serialu „Świat według Kiepskich”. W Zamku Topacz można zobaczyć m.in. publiczną prywatną toaletę, sypialnię i salon Kiepskich, a także mieszkanie Paździochów. Na wystawie znajdują się również stroje, które były wykorzystywane przy produkcji serialu, a wśród nich m.in. mundur listonosza Edzia.

Produkcja zakończona po ponad 20 latach

„Świat według Kiepskich” to kultowy serial komediowy Telewizji Polsat. Produkcja opowiada historię typowej polskiej rodziny i jej sąsiadów. Pierwszy odcinek został pokazany w 1999 roku, a ostatni premierowy jesienią 2022 roku. Ponadto w marcu 2023 roku w serwisie Polsat Box Go udostępniono specjalny, dodatkowy odcinek serialu. Producentem była ATM Grupa.

Serial „Świat według Kiepskich” początkowo kręcono w prawdziwej wrocławskiej kamienicy. Pierwsze kilkadziesiąt odcinków nagrano w budynku znajdującym się przy ulicy Podwale. Później produkcję przeniesiono do studia telewizyjnego.