fot.: Polsat

Nie żyje Dariusz Gnatowski

W wieku 59 lat zmarł aktor Dariusz Gnatowski. Znany był m.in. z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". O śmierci aktora poinformował Szpital Specjalistyczny im. Dietla w Krakowie.

Dyrekcja krakowskiego szpitala potwierdza, że Gnatowski był w stanie bardzo ciężkim i pomimo wysiłków oraz  prowadzonej reanimacji, zmarł. Według informacji RMF FM i TVN24 aktor miał objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem (zapalenie płuc oraz niewydolność oddechową), lecz nie zdążono wykonać testu. Zmagał się, również od lat z cukrzycą typu 2.

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej. Wykształcenie zdobył w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Był aktorem teatralnym, serialowym i filmowym. Debiutował rolą Mieczysława Walpurga w „Wariacie i zakonnicy” w krakowskim Teatrze STU. Największą popularność zyskał jako Arnold Boczek w „Świecie według Kiepskich”, gdzie występował od 1999 roku.

Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” oraz honorową odznaką „Honoris Gratia” przyznawaną przez prezydenta Krakowa.