Solorz-Żak liczy na szybką decyzję UOKiK w sprawie Plusa (akt.)

Zygmunt Solorz-Żak powiedział w rozmowie z agencją Reuters, że nie powinno być problemu z wyrażeniem przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na przejęcie przez niego spółki Polkomtel, operatora sieci Plus.

Jest ona konieczna do sfinalizowania transakcji. Solorz-Żak dodał, że UOKiK ma na to miesiąc (od złożenia wniosku).

Wspomniał, że chciałby, aby urząd wydał decyzję bardzo szybko. Podkreślił też, że prawnicy już dziś rozpoczynają nad tym prace. Co ważne, Polkomtel po zakończeniu transakcji będzie współpracował z innymi spółkami biznesmena, ale pozostanie na razie odrębną spółką.

Przypomnijmy, że wczoraj Spartan Capital Holdings Sp. z o.o. (spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka) oraz KGHM Polska Miedź SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, Vodafone Americas Inc, Vodafone International Holdings B.V., WĘGLOKOKS SA (akcjonariusze spółki Polkomtel) podpisali wstępną umowę sprzedaży 100% akcji operatora sieci Plus.

Aktualizacja:
Solorz-Żak powiedział PAP, że wniosek do UOKiK zostanie złożony w ciągu kilku tygodni, ponieważ jest to obszerna dokumentacja i to musi potrwać.