fot.: UEFA

Telewizja Polsat z prawami do Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA

Telewizja Polsat potwierdziła, że nabyła wyłączne prawa do pokazywania transmisji spotkań Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA.

Telewizja Polsat potwierdziła, że nabyła wyłączne prawa do pokazywania transmisji spotkań Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA.

Spekulacje medialne na ten temat krążyły od miesięcy, ale Polsat potwierdził w poniedziałek, 1 lipca, że posiada wyłączne prawa do transmisji spotkań Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA przez kolejne trzy sezony.

Od sezonu 2024/2025 w rozgrywkach będzie format fazy ligowej, w której każdy zakwalifikowany zespół zagra odpowiednio 8 i 6 spotkań. Nowy format sprawi, że każdy wynik może radykalnie zmienić pozycję drużyny, aż do ostatniego dnia meczowego tej fazy włącznie.

Zwycięstwo lub porażka w ostatnim meczu fazy ligowej może zadecydować o tym, czy dana drużyna automatycznie zakwalifikuje się do najlepszej szesnastki, wejdzie do fazy play-off, czy też zostanie całkowicie wyeliminowana z rozgrywek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Telewizja Polsat nabyła od UEFA wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Ligi Europy i Ligi Konferencji. Cieszymy się z fantastycznej współpracy z UEFA i jesteśmy przekonani, że Liga Europy i Liga Konferencji w nowej formule rozgrywek będą doskonałym produktem i atrakcyjną ofertą dla fanów piłki nożnej. To właśnie w Lidze Europy czy Lidze Konferencji mamy szansę zobaczyć polskie drużyny, które przez 31 lat do Ligi Mistrzów dostały się niestety tylko 3 razy. Nasze rozgrywki będą szansą na zobaczenie i polskich drużyn i europejskich gigantów, takich jak Manchester United, londyńskie Tottenham i Chelsea, AS Roma czy FC Porto – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat

Do sezonu 2020/2021 Telewizja Polsat posiadała prawa do transmisji Ligi Europy UEFA. Przez ostatnie trzy sezony te rozgrywki oraz Ligę Konferencji Europy UEFA pokazywała platforma streamingowa Viaplay, a mecze polskich klubów były obecne w Telewizji Polskiej.

Polsat stracił wcześniej prawa do Ligi Mistrzów UEFA, które pozyskał Canal+.

Wisła w otwartym Polsacie

Polsat pokaże mecz domowy Wisły Kraków w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy w otwartej telewizji. Jak podano w poniedziałek 24 czerwca w mediach społecznościowych klubu z Krakowa, Polsat otwarty oraz Polsat Sport 1 i Polsat Sport Premium 1 pokaże mecz domowy w czwartek, 11 lipca o 20:30. Według informacji portalu tvpolsat.info, studio przed meczem rozpocznie się w otwartym Polsacie o godzinie 20:05. Studio pomeczowe będzie można oglądać wyłącznie na sportowych antenach Grupy Polsat Plus.

Polsat pokaże ponadto mecze domowe innych polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów. Dotyczy to wspomnianej już Wisły Kraków, ale także Jagiellonii Białystok (Liga Mistrzów), Śląska Wrocław i Legii Warszawa (Liga Konferencji). Na ten moment nie wiadomo, czy Polsat pokaże także mecze wyjazdowe, tutaj podobnie jak w przypadku Wisły Kraków trwają negocjacje z nadawcami.