To już pewne. Canal+ przejmuje od Polsatu Ligę Mistrzów UEFA

Telewizja Polsat traci prawa do Ligi Mistrzów UEFA. Potwierdziły się doniesienia portalu Meczyki.pl

Telewizja Polsat traci prawa do Ligi Mistrzów UEFA. Potwierdziły się doniesienia portalu Meczyki.pl

W piątek, 22 marca Canal+Sport w swoich mediach społecznościowych potwierdził, że od sezonu 2024/2025 do 2026/2027 będzie nadawcą rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA w Polsce. Grupa Canal+ pozyskała również prawa do transmisji meczu o Superpuchar UEFA oraz do Ligi Młodzieżowej UEFA w tym samym okresie. Rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA od nowego sezonu przejdą reformę – zlikwidowana zostanie faza grupowa na rzecz fazy ligowej, w której po rozlosowaniu miejsc czołowych drużyn z koszyków zostaną do nich komputerowo dobrani rywale. W ten sposób drużyny rozegrają 8 kolejek.

Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali powrotu największej europejskiej piłki do Canal+ – mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Wysłaliśmy mejla z zapytaniem o dalsze losy kanałów Polsat Sport Premium do rzecznika Telewizji Polsat oraz rzeczniczki Krajowej Rady i Radiofonii i Telewizji. Jeżeli pojawią się odpowiedzi, to je tutaj zamieścimy.

Liga Mistrzów UEFA w Polsacie – historia

Canal+ przejmuje prawa od Telewizji Polsat, która nadawała rozgrywki w latach 2018-2024. Wcześniej, bo od 2009 do 2013 roku stacja posiadała sublicencję na emisję jednego meczu w tygodniu w telewizji otwartej, a od 2001 do 2006 prawa do transmisji w telewizji kodowanej.  W bieżącym sezonie nikt nie posiada praw do emisji Ligi Mistrzów w telewizji otwartej, ponieważ Telewizja Polska nie zakupiła sublicencji. Ostatnia skończyła się po sezonie 2022/2023. Telewizji Polsat podczas posiadania praw wielokrotnie zarzucano niską jakość komentarza oraz ekspertów w studiu. Wśród „najsłynniejszych” komentarzy wymienia się Marcina Feddka mówiącego o „porażeniu mózgowym” formacji atakującej Manchesteru United oraz Bożydara Iwanowa, który mówił o piłkarzu Oshimenie, że jest „terrorystą” i „boiskowym zamachowcem”.