Cyfrowy Polsat odpowiada TV Puls: „Zmiany pozycji są naturalne – rozszerzamy ofertę”
04/01/2017Autor: MN
Cyfrowy Polsat odpowiada TV Puls: „Zmiany pozycji są naturalne – rozszerzamy ofertę”
Cyfrowy Polsat zabrał głos w sprawie oświadczenia Telewizji Puls, w którym nadawca zarzuca operatorowi czyn nieuczciwej konkurencji oraz nadużywanie pozycji dominującej w środkach masowego przekazu. Cyfrowy Polsat poinformował, że zmiany pozycji stacji na liście kanałów są naturalne, bo platforma rozszerza ofertę.

Jak w rozmowie z portalem tvpolsat.info podkreśla Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, w ostatnim czasie specjalnie dla swoich klientów operator włączył do oferty kilka nowych kanałów: filmowy, nadawany w jakości HD, kanał AMC, skierowany do dzieci TVP ABC, dostępny w HD sportowy Eleven Extra, Zoom TV, Metro, wersję HD stacji Polsat Sport News i BBC Lifestyle oraz nowość w portfolio Telewizji Polsat – Super Polsat. Jeszcze w styczniu abonenci otrzymają możliwość oglądania kanału Nowa TV. Olga Zomer dodaje, że Cyfrowy Polsat szykuje również kolejne nowości, o czym platforma będzie informować w niedługim czasie. Wraz z rozszerzeniem oferty Cyfrowego Polsatu pozycję na liście zmieniło kilka stacji. Rzecznik prasowy wyjaśnia, że dołączanie nowych kanałów do oferty i zmiana pozycji części z nich na liście jest czymś całkowicie normalnym i naturalnym, a każdy operator platformy satelitarnej czy sieci kablowej może dowolnie układać listę oferowanych kanałów, chyba że są inne ustalenia z nadawcą.

Natomiast w swoim oświadczeniu Telewizja Puls podała, że „2 stycznia 2017 r. operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat samowolnie i bez jakiegokolwiek uprzedzenia zdecydował się przesunąć program telewizyjny TV Puls z dotychczasowej pozycji nr 84 na pozycję 157 i ulokować na pozycji nr 84 program Super Polsat”. Telewizja Puls poinformowała również, że „skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84. argumentując, iż działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji”. Telewizja Puls zapowiedziała podjęcie wszelkich kroków prawnych w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem.
Tagi: #cyfrowy polsat #super polsat #tv puls #spór 

Komentarze przez Facebooka

   

Komentarze

 • 470
  #1 filczyk dnia 04-01-2017 16:19
  W mojej ocenie nie można odmówić racji TV Puls. Na liście bezpośrednio zastąpił go inny kanał, dostępny z oferty telewizji naziemnej spod bandery Polsatu. Choć koniec końców widz i tak pójdzie tam, gdzie nadają znany mu program, niezależnie czy to kanał 84 czy 157. Ogólnie sprawa z tych bardzo delikatnych!
 • 2960
  #2 rotalplus dnia 04-01-2017 17:17
  Szkoda, że CP nie odpowiedział, czy czymś naturalnych jest obecnośc własnego kanału czterokrotnie na liście przez co brakuje wolnych miejsc?
 • 3678
  #3 railroad dnia 04-01-2017 18:22
  Może i naturalnym, ale równie dobrze mogli wstawić swój Super "Super Polsat" na lepszą pozycję niż 84, a Puls zostawić tam gdzie był. Ludzie z przyzwyczajenia będą włączać 84, ale jak zobaczą kolejny kanał z powtórkami to i tak wybiorą inny kanał.
 • 2970
  #4 Odys dnia 04-01-2017 23:30
  Z treści komunikatu CP, wynika jasno. TV Puls nigdy nie miał żadnych ustaleń z CP, co do pozycji na liście kanałów CP. Swoje żale TV Puls może wsadzić między marzenia. Ich zachowanie jest pozbawione profesjonalizmu.
  Wszyscy użytkownicy dekoderów CP mają możliwość tworzenia list ulubionych z własną kolejnością i numeracją.
 • 2754
  #5 marszal222 dnia 06-01-2017 22:08
  Jedno co mnie denerwują to reklamy 15-20 min na stacjach szczególności TVN i Polsat i inne stacje. Na przykład oglądam sobie film wieczorem włączają reklamę dobra niech sobie leci tak sobie myślę w czasie reklamy przyznało mi się przebudzam się a tu koniec filmu. I do będzie mój powód rezygnacji mojej umowy jak będzie się zbliżał koniec i nie będzie mnie interesowało wszelkie promocje czy 1cpn1 czy NC+ przechodzę na tv naziemną a jak będę chciał jakiś film obejrzeć znajdę go w internecie albo na ipla i bez reklam
 • 1390
  #6 Jacek dnia 10-01-2017 10:41
  Po pierwsze komentarz nie na temat. Po drugie na tv naziemnej na TVN i Polsacie też będziesz miał reklamy.Po trzecie bardziej śmiesznego(zalosnego) powodu do rezygnacji nie słyszałem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Jak oceniasz zmodyfikowaną, weekendową formułę "Wydarzeń" o 18:50?

Dobrze

Źle

Nie mam zdania

Kalendarium

7 lipca
• Disco Hit Festival Kobylnica 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy