fot.: Eleven Sports

Żużel ze Szwecji i Danii zostaje na następne dwa lata w Eleven Sports

Eleven Sports przedłużyło prawa do transmisji. Chodzi o ligi żużlowe.

Eleven Sports przedłużyło prawa do transmisji. Chodzi o ligi żużlowe.

Rozgrywki SpeedwayLigaen z Danii i Bauhaus-Ligan ze Szwecji będą obecne na antenach Eleven Sports przez następne dwa lata.

Szwedzkie rozgrywki zostaną zainaugurowane 7 maja, a spotkania będą odbywać się przeważnie we wtorki.  Nadawca planuje transmitować po jednym meczu każdej z 14 kolejek rundy zasadniczej, która potrwa do połowy sierpnia, a następnie, do końcówki września, sześć konfrontacji fazy play-off. Liga szwedzka jest drugą najsilniejszą zaraz po polskiej PGE Ekstralidze.

https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1783073801942471044

Duńska liga już wystartowała. Eleven Sports pokaże po jednym spotkaniu każdej kolejki rundy zasadniczej, która zakończy się 28 sierpnia. Na wrzesień zaplanowano relacje „na żywo” z dwóch wydarzeń fazy finałowej. Mecze będą rozgrywane najczęściej w środy.

Pierwsza transmisja będzie w środę, 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Eleven Sports 3. Będzie nią starcie Sønderjylland Elite Speedway – Esbjerg Vikings. Skomentują je Marcin Musiał i Marcin Kuźbicki. Tydzień później,  o godzinie 18:30 stacja planuje mecz GKS Liga – Sønderjylland Elite Speedway.

Żużel w Eleven Sports

Eleven Sports praktycznie od początku swojej historii w Polsce pokazuje żużel. Początkowo były to transmisje z 1. ligi żużlowej, później doszły do nich także ligi szwedzka i duńska oraz polska PGE Ekstraliga. Tę ostatnią ligę dzielą z Canal+, który udzielił sublicencji na prawa. Eleven Sports należące do Grupy Polsat Plus posiada ją do końca sezonu 2025. Nie wiadomo, czy Canal+ będzie dzieliło się prawami w nowym kontrakcie.