Listopad na kanałach Polsat Viasat. Specjalne programy o wyborach w USA
01/11/2016Autor: MN
Listopad na kanałach Polsat Viasat. Specjalne programy o wyborach w USA
W listopadzie kanały dokumentalne Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Nature zaprezentują wiele premierowych seriali, np. cykl o dronach. Ponadto Polsat Viasat History przygotował wydanie specjalne programów poświęcone amerykańskim wyborom.

„Zdronowani”, od 11 listopada do 9 grudnia, o godzinie 22:00 na Polsat Viasat Explore
Drony obecnie są coraz częściej wykorzystywane, a ich produkcja to już prawie nowa dziedzina przemysłu. Firmy, które je tworzą, stosują najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Pigeon Vision. To rodzinna firma specjalizująca się w produkcji dronów na zamówienie i fotografii lotniczej. To jeden z liderów w tym biznesie, który ma dostęp nie tylko do innowacyjnych technologii, ale na liście jego klientów są celebryci i znane nazwiska. A teraz za kulisy funkcjonowania Pigeon Vision trafiły kamery telewizyjne.

„Przeprowadzki domów”, od 7 do 28 listopada, o godzinie 17:00 na Polsat Viasat Explore
Wade's House Moving and Heavy Hauling to eksperci od transportu domów, chat letniskowych i innych ogromnych konstrukcji. Firma przewozi zarówno historyczne budynki jak i całkiem nowe domy. Tym ekspertom od niecodziennych przeprowadzek można nawet powierzyć budowle stojące w trudnym, górskim terenie. Ekipa zawsze zrobi wszystko, aby cenny ładunek dotarł do celu w nienaruszonym stanie.

„Muszkieterowie”, od 6 listopada do 1 stycznia, o godzinie 21:00 na Polsat Viasat History
„Muszkieterowie” to mistrzowsko zrealizowany serial kostiumowy osadzony w realiach XVII-wiecznej Francji. To wciągająca opowieść o bohaterstwie, braterstwie i lojalności. W obronie monarchii d'Artagnan i trzej muszkieterowie często muszą sięgać po szpadę czy pistolet. Cały czas muszą uważać na złowrogiego kardynała Richelieu i jego podstępne intrygi, szczególnie że kleryk działa we współpracy z tajemniczą Milady de Winter, która jest równie bezwzględna jak jej pracodawca i pała żądzą zemsty na muszkieterach.

„Amerykańskie księżniczki”, od 17 listopada do 8 grudnia, o godzinie 22:00 na Polsat Viasat History
Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego stulecia dolar był – po drugiej stronie Atlantyku – walutą z ogromną siłą przekonywania. Angielska arystokracja (choć dotyczyło to także starej gwardii w Ameryce) potrafiła być niezwykle snobistyczna, gdy w grę wchodziły „nowe” pieniądze. Wielu mężczyzn pochodzących z ziemiańskich rodzin nie potrafiło oprzeć się urokowi bogatych Amerykanek. Wielu dobrze urodzonych arystokratów, kuszonych przez ogromne majątki, zakochiwało się i żeniło z bogatymi „amerykańskimi księżniczkami”. Nie zawsze były to jednak małżeństwa do grobowej deski. Prezenterką programu jest amerykańska aktorka Elizabeth McGovern, znana z brytyjskiego serialu „Downton Abbey”. Ta czteroczęściowa seria odsłania kulisy romansów i skandali.

„Zabójcy z pradawnych czasów”, od 9 listopada do 4 stycznia, o godzinie 23:15 na Polsat Viasat History
Elitarne oddziały bojowe to wcale nie są nowe formacje w dziejach sztuki wojennej. Przez długie stulecia, od starożytnej Grecji aż po Japonię, władcy otaczali się nie tylko regularną armią, ale do swojej dyspozycji mieli zawsze mniejsze, specjalnie wyszkolone jednostki, które wykorzystywali do tajnych i niebezpiecznych misji.

„Amerykańskie wybory – wydanie specjalne”, od 5 listopada do 8 listopada, o godzinie 22:00 na Polsat Viasat History
W związku z wyborami prezydenckimi w USA stacja zaprasza na program „Kulisy zamachu na Johna F. Kennedy'ego”. Pół wieku po morderstwie prezydenta USA, które pogrążyło świat w żałobie, dokumentaliści spróbują na nowo spojrzeć na incydent z listopada 1963 roku. Czy nowe dowody mogą nam pomóc w ustaleniu, co naprawdę wydarzyło się tego dnia w Dallas? Wśród innych filmów warto wymienić dokumenty „Barack Obama, wielkie oczekiwania” – spojrzenie na pierwszą kadencję prezydenta w Białym Domu i „Jackie bez Jacka”, film o wdowie po JFK.

„Niezwykłe narodziny zwierzaków”, od 23 listopada do 7 grudnia, o godzinie 20:00 na Polsat Viasat Nature
To cykl spotkań z behawiorystką Lucy Cooke, która pomaga futerkowym, skrzydlatym i czworonożnym stworzeniom wydawać na świat potomstwo. W kolejnych odcinkach Cooke towarzyszy samicom podczas porodów i spędza z ich młodymi pierwsze chwile życia. Przygląda się, jak te malutkie i nieporadne stworzenia stawiają swoje pierwsze kroki, choć często czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Narodziny w świecie zwierząt, podobnie jak u ludzi, są wydarzeniem, które może przynieść radość i euforię lub szybko zamienić się w tragedię.

„Mały Kaukaz”, we wtorek, 15 listopada, o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature
Surowy i jałowy region Małego Kaukazu to miejsce, w którym przyroda i pradawne cywilizacje tworzyły jedną całość. Sięgające prawie 4000 metrów szczyty otaczają lasy Iranu, pasma górskie w Kurdystanie i Anatolii oraz Morze Czarne i Kaspijskie. U podnóża gór rozciągają się płaskowyże, które dziś należą do trzech krajów: Azerbejdżanu, Armenii i Gruzji.

„Alpejskie królestwo Bawarii”, we wtorek, 8 listopada, o godzinie 21:00 na Polsat Viasat Nature
Ten godzinny dokument zabierze nas do samego serca bawarskich Alp i odsłoni nam zapierające dech w piersiach piękno górskiej, pełnej magii krainy. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców, którzy często muszą walczyć o przetrwanie.

„Weterynarze w akcji”, od 3 do 17 listopada, o godzinie 20:00 na Polsat Viasat Nature.
Spotkania z weterynarzami, którzy z najnowszymi zdobyczami wiedzy medycznej docierają do najdalszych zakątków świata i leczą dzikie zwierzęta, wykorzystując nowatorskie technologie. Ta praca wymaga od weterynarzy nie tylko pełnego poświęcenia, ale też pewnej dozy kreatywności.

„Mamuty – giganty epoki lodowcowej”, w poniedziałek, 14 listopada, o godzinie 22:00 na Polsat Viasat Nature
W towarzystwie światowej sławy eksperta Dicka Mola przeniesiemy się w daleką przeszłość, do czasów, kiedy nasi przodkowie żyli na ziemi razem z mamutami. Na początku epoki lodowcowej, prawie dwa miliony lat temu, te niezwykłe stworzenia zostały zmuszone do zaadaptowania się do nowych warunkach klimatycznych. Godzinny dokument przedstawia fascynującą historię mamutów – od pojawienia się na ziemi w dzisiejszej Namibii aż do całkowitego wyginięcia zaledwie 3700 lat temu.
Tagi: #polsat viasat history #polsat viasat explore #polsat viasat nature #propozycje programowe #wybory 
Komentarze przez Facebooka
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Zobacz także
Sponsor

Ankieta

Czy według Ciebie Polsat News powinien zmienić oprawę graficzną?

Tak, nowa oprawa jest konieczna

Nie, zmiany są niepotrzebne

Nie mam zdania

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy