Piotr Barełkowski o Kamilu Durczoku: "Telewizja lubi takie osobowości"

Autor: MN 03/09/2016
Piotr Barełkowski o Kamilu Durczoku: "Telewizja lubi takie osobowości"
 Kamil Durczok od października poprowadzi autorski program publicystyczny w Polsat News. Serwis tvpolsat.info zbiera komentarze w tej sprawie. Piotr Barełkowski, właściciel telewizjapolska24.pl, były prezes Telewizji Republika oraz były prezes i wiceprezes TV Biznes przewiduje, że program Durczoka poprawi wyniki oglądalności stacji.

Piotr Barełkowski:
Zatrudnienie Kamila Durczoka jest zapewne bardzo dobrym posunięciem na drodze do powiększenia widowni Polsat News, która to stacja znacznie odbiega wynikami oglądalności od TVN24 i TVP Info. Posiadając podobny do konkurentów potencjał rynkowy i spore ambicje zarząd Polsat News dotąd nie osiągnął sukcesu. Kamil Durczok jest dziennikarzem lubianym przez widzów i jego programy mają szansę na przyciągnięcie dużej widowni. Telewizja lubi takie osobowości. Nie jest to jednak przekroczenie Rubikonu dla stacji informacyjnej Polsatu, która cierpi na brak wyrazistych osobowości antenowych i celebrytów, ciągnących słupki Nielsena w górę. Do nirwany daleko.

Liczę na dobry wynik nowego cyklu Durczoka w Polsat News, ale jednocześnie jestem pewien że wizerunek kanału ucierpi, gdyż dziennikarz ten stał się symbolem próżności i cynizmu ludzi mediów, co szczególnie publicyści konserwatywni wytykają TVN 24. Jego sprawa nie została w sposób czytelny dla wszystkich wyjaśniona i jej ocena moralna pozostaje negatywna. Menadżerowie Polsat News ryzykują i zatrudniając Durczoka stają się łatwym celem krytyki dużej części mediów prawicowych, utrwalając w ich oczach wizerunek telewizji nieobiektywnej, wspierającej nurt lewicowo-liberalny w polskiej polityce. Zatem widzę tu zyski okupione pewnymi kosztami i obawiam się czy nie będzie to pyrrusowe zwycięstwo Henryka Sobierajskiego – szefa stacji.


Komentarze

  • 6630
    #1 natev18 dnia 03-09-2016 14:59
    od cholery uwielbiają... hahah

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
1ok
icon_hb
1mu
tvpolsat.info
omediach.info
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg