Piotr Barełkowski o Kamilu Durczoku: "Telewizja lubi takie osobowości"
03/09/2016Autor: MN
Opinie
Kamil Durczok od października poprowadzi autorski program publicystyczny w Polsat News. Serwis tvpolsat.info zbiera komentarze w tej sprawie. Piotr Barełkowski, właściciel telewizjapolska24.pl, były prezes Telewizji Republika oraz były prezes i wiceprezes TV Biznes przewiduje, że program Durczoka poprawi wyniki oglądalności stacji.

Piotr Barełkowski:
Zatrudnienie Kamila Durczoka jest zapewne bardzo dobrym posunięciem na drodze do powiększenia widowni Polsat News, która to stacja znacznie odbiega wynikami oglądalności od TVN24 i TVP Info. Posiadając podobny do konkurentów potencjał rynkowy i spore ambicje zarząd Polsat News dotąd nie osiągnął sukcesu. Kamil Durczok jest dziennikarzem lubianym przez widzów i jego programy mają szansę na przyciągnięcie dużej widowni. Telewizja lubi takie osobowości. Nie jest to jednak przekroczenie Rubikonu dla stacji informacyjnej Polsatu, która cierpi na brak wyrazistych osobowości antenowych i celebrytów, ciągnących słupki Nielsena w górę. Do nirwany daleko.

Liczę na dobry wynik nowego cyklu Durczoka w Polsat News, ale jednocześnie jestem pewien że wizerunek kanału ucierpi, gdyż dziennikarz ten stał się symbolem próżności i cynizmu ludzi mediów, co szczególnie publicyści konserwatywni wytykają TVN 24. Jego sprawa nie została w sposób czytelny dla wszystkich wyjaśniona i jej ocena moralna pozostaje negatywna. Menadżerowie Polsat News ryzykują i zatrudniając Durczoka stają się łatwym celem krytyki dużej części mediów prawicowych, utrwalając w ich oczach wizerunek telewizji nieobiektywnej, wspierającej nurt lewicowo-liberalny w polskiej polityce. Zatem widzę tu zyski okupione pewnymi kosztami i obawiam się czy nie będzie to pyrrusowe zwycięstwo Henryka Sobierajskiego – szefa stacji.


Piotr Barełkowski
Piotr Barełkowski
foto: Telewizja Republika
Tagi: #polsat news #kamil durczok #piotr barełkowski 

Komentarze przez FacebookaKomentarze

  • 6630
    #1 natev18 dnia 03-09-2016 14:59
    od cholery uwielbiają... hahah

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy wykupisz dostęp do kanałów Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem

Kalendarium

26 maja
• Start Polsat Music
26-28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy