Rośnie siła kanałów informacyjnych Polsatu

Wydarzenia 18:50 oraz Polsat News, Wydarzenia 24 i Polsat News Polityka w marcu zwiększają swoje udziały w rynku.

Wydarzenia 18:50 oraz Polsat News, Wydarzenia 24 i Polsat News Polityka w marcu zwiększają swoje udziały w rynku.

 

W marcu kanały informacyjne Polsatu: Polsat News, Wydarzenia 24 oraz Polsat News Polityka o 32 procent zwiększyły swoje udziały w grupie wiekowej 4+ w stosunku do marca ubiegłego roku.
Wydarzenia 24 w marcu zwiększyły swoje udziały w tej samej grupie w stosunku do analogicznego miesiąca 2023 aż o 56% a w grupie 16-59 o niemal 30%.
W marcu także Wydarzenia 18:50 emitowane w Polsacie, Polsat News oraz Wydarzeniach 24 mogą cieszyć się sukcesem. Uzyskały 14,5% udziałów w grupie 16-59 i a w grupie 4+ 13,8% i pokonały 19:30, które także z trzech anten (TVP, TVP Polonia i TVP Info) uzyskały 9,89% udziałów w grupie 16-59 i 13,4% w 4+.

Tylko medialna Grupa Polsat Plus może pochwalić się tak szeroko rozbudowanym i świetnie rozwiniętym obszarem informacyjnym w Polsce. Dzięki bardzo dobrze współpracującym ze sobą stacjom informacyjnym oraz serwisom internetowym marki newsowe Telewizji Polsat tworzą wspólnie największe źródło informacji w kraju i niezmiennie cieszą się opinią najbardziej wiarygodnych.
Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne – Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa – poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat – kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.