Magda Sakowska: "Ocenę mojej pracy zostawiam innym"

Autor: KM 13/04/2013
Wywiady i relacje
 Poprzednio związana z TVN24, debiutowała w grudniu 2008 roku jako prowadząca najdłużej istniejącego magazynu informacyjno-publicystycznego na antenie kanału Polsat News - "To był dzień", który niedawno przeszedł gruntowną metamorfozę. Jak sama mówi, lubi wyzwania, a ocenę swojej pracy pozostawia innym. Magda Sakowska.Krzysztof Machajski, tvpolsat.info: Pracowała Pani dla TVN 24, jako reporterka i prezenterka do 2008 roku. Przeniosła się Pani do nowo powstałego Polsat News. Co prawda, dziś wiemy, że Polsat News pnie się systematycznie w górę, a co najważniejsze, uważany jest za najbardziej obiektywną stację informacyjną w Polsce. Jednakże, wcześniej tego nikt nie mógł przewidzieć. Skąd zatem decyzja o przejściu do niepewnej, nowej i nieznanej stacji? Zwykle obserwuje się takie zjawisko, ze dziennikarze i reporterzy uciekają do TVN-u. Pani postąpiła odwrotnie.Magda Sakowska, Polsat News: Lubię rozwiązania niestandardowe, ale odpowiadając na to pytanie całkiem poważnie, to lubię wyzwania, coś z czym muszę się zmierzyć, takie sytuacje napędzają mnie do działania. Lubię się uczyć, poznawać i to właśnie dawało mi przejście z TVN 24 do Polsat News. I proszę uwierzyć, że ani przez moment nie myślałam, że angażuje się w projekt, który jest niepewny, w tym sensie, że nowy, że nie wiadomo jak zostanie przyjęty. Podjęłam decyzje o zmianie i już się za siebie nie odwracałam.

Pod nieobecność Doroty Gawryluk, na zastępstwo, była Pani obok Jarosława Gugały najważniejszą twarzą "Wydarzeń". Obecnie - widzimy tam Panią sporadycznie, a prawie codziennie opowiada Pani o mijającym dniu w "To był dzień". Gdyby miała Pani wolny wybór co by Pani wybrała - zostać główną twarzą "Wydarzeń" czy "To był dzień"? W końcu, "zasmakowała" Pani w obu opcjach.

Na szczęście nie muszę wybierać, mogę robić jedno i drugie i w tym jest cały urok. W "Wydarzeniach" pojawiam się systematycznie w dwa weekendy w miesiącu a teraz także w co drugi piątek, do tego dochodzi także "Gość Wydarzeń" w piątki i niemal cały tydzień w "To był dzień". Każdy z programów wymaga od dziennikarza czegoś zupełnie innego i ta różnorodność jest bardzo cenna.

Widzowie, goście, a także politycy, których przepytuje Pani w magazynie, w znakomitej większości uznają Panią za dobrą dziennikarkę, a to - myślę - w dzisiejszych czasach niesamowity komplement. Jednak czy Pani się za taką uważa? Czym powinien wyróżniać się rzeczony dobry dziennikarz?

Ocenę mojej pracy zostawiam innym, ja po prostu staram się jak najlepiej wykonywać moje obowiązki. Najważniejsze jest, moim zdaniem, przygotowanie merytoryczne, to ma być na pierwszym planie, cała reszta to dodatki, wolałabym podczas programu być np. potargana niż nieprzygotowana do rozmowy. Dobry dziennikarz to także obiektywny dziennikarz, taki któremu trudno przypisać poglądy. Ja już na swój temat słyszałam i czytałam wiele rzeczy. Jeden z prominentnych polityków PiS mówił, że najbardziej boi się moich pytań a w tym samym czasie byłam oskarżana o "dziennikarstwo na usługach PIS", a potem usłyszałam, że jestem zbyt lewicowa, skoro tak to znaczy, że jestem po stronie wszystkich czyli nikogo.

Zapytam wprost. Czy rozmówcy się Pani... boją?

Mam nadzieję, że nie... Ja tylko zadaję pytania i dążę do tego aby uzyskać na nie odpowiedzi, to wszystko.Nie da się ukryć, że świat idzie do przodu, a w raz z nim, technologie i sposoby wymiany/przekazu informacji. Nie jest Pani brak portalu informacyjnego Polsatu News? Henryk Sobierajski jest, co prawda, zdania, że obecność w sieci Polsatu News jest wystarczająca, ale co Pani na ten temat uważa? I czy czekają nas, widzów jeszcze jakieś niespodzianki w Polsat News, czy to już koniec nowości?

To nie jest pytanie do mnie, ja nie decyduje o tym na ile Polsat News jest obecny w sieci a na ile nie. Mam wpływ na prezentowanie magazynu "To był dzień" w Internecie, co z zespołem robimy. Przy okazji zapraszam na nasz fan page: To był dzień.

Na razie, z tego co wiem, niespodzianek nie będzie. Te zmiany, które zostały wprowadzone są bardzo świeże i potrzebują teraz czasu aby na dobre "zadomowić" się na naszej antenie.


Serdeczne pozdrowienia dla czytelników portalu. Chcecie Państwo wiedzieć więcej o Polsacie - odwiedzajcie tvpolsat.info, chcecie Państwo wiedzieć więcej o tym co dzieje się w kraju i na świecie - oglądajcie "To Był Dzień" o 20:00 w Polsat News.
 

Komentarze

 • 2423
  #1 Posterunkowy dnia 13-04-2013 18:55
  Czyli nowej oprawy Polsat News nie będzie. Wywiad bardzo ciekawy, szkoda, że wybraliście opcję tylko 5 pytań. Pozdrawiam panią Magdę bardzo serdecznie.
 • 530
  #2 KO dnia 13-04-2013 19:30
  Bardzo miły wywiad icon_smile Ja właśnie uważam, że właśnie ciekawa jest opcja 5 pytań, bo tak to można byłoby pytać, pytać i pytać a tak 5 jest optymalnie, wiosenne pozdrowienia dla Pani Magdy icon_smile
 • 472
  #3 Jarek dnia 14-04-2013 21:51
  Pani Magda naprawde bardzo dobrze przeprowadza swoje wywiady icon_smile

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
1ok
icon_hb
1mu
tvpolsat.info
omediach.info
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg