Nowe dokumenty w paĹşdzierniku w Szóstce

MN 04/10/2012
Szóstka
 Już w środę (17 paĹşdziernika) o 21:00 na antenie Szóstki wyemitowany zostanie kolejny dokument zrealizowany przez National Geographic Channels rŁowcy tajfunówr1;, w którym po raz pierwszy w historii specjaliści z różnych krajów wspólnie spróbują odkryć tajemnicę niszczycielskich tajfunów.

Północno-wschodni Pacyfik jest miejscem narodzin jednych z najbardziej gwałtownych burz na świecie. Olbrzymiej siły wiatr i obfite opady są przyczyną potężnych zniszczeń. Na terenach narażonych na niszczycielską działalność tajfunów, jedną z najważniejszych zadań służb meteorologicznych jest obserwacja i prognozowanie tych zjawisk. Po raz pierwszy w historii, specjaliści z różnych krajów połączą swe siły, aby odkryć sekrety tajfunów. Międzynarodowy zespół meteorologów koordynować będzie działania samolotów wyposażonych w urządzenia do badania cyklonów tropikalnych, które latać będą w samym sercu burz. Jeżeli naukowcy odkryją tajemnicę tajfunów wiele istnień ludzkich na całym świecie może zostać ocalonych. Ich cel jest szlachetny, ale czy możliwy do zrealizowania? Zobaczymy już wkrótce w Szóstce.

A w kolejne środowe wieczory 24 i 31 paĹşdziernika widzowie Szóstki oglądać będą mogli mini-serię rInwazja obcychr1;, w której amerykańscy naukowcy przeanalizują jakie mogą być skutki starcia ziemian z kosmitami.

W thrillerze science-fiction rWojna światówr1; ziemianie walczą o przetrwanie z najeĹşdĹşcami z kosmosu. Czy unicestwiający atak zaawansowanej, kosmicznej armady to jedynie fantazja, a może scenariusz oparty na twardych naukowych dowodach? Jaki może być efekt ewentualnego starcia z kosmitami? Czy bez sił militarnych, ropy, czy narzędzi komunikacji moglibyśmy uratować ludzką rasę? Czołowi amerykańscy naukowcy wspólnie zbadają skutki, jakie na ludzkość mógłby wywrzeć kontakt z zaawansowaną kosmicznie rasą. W mini-serii dokumentalnej rInwazja obcychr1; zobaczymy, jak astrofizycy, projektanci sprzętu bojowego, stratedzy wojskowi, biolodzy i antropolodzy przygotują się na realną inwazję z kosmosu oraz planują strategię obrony ludzkości.
 

Komentarze

  • 2418
    #1 adrian 18 dnia 04-10-2012 11:36
    Ten kanał jest zupełnie nikomu nie potrzebny, to jest kopia czwórki, Polsatu i innych. Powtórki, którym raczyły nas te stacje nawet kilka lat temu trafiają na antenę ogólnodostępną, bo taki zasięg ma ten kanał. To najwyraĹşniej w świecie zapchaj dziura i tyle w tym temacie.
  • 1942
    #2 zbyszko dnia 04-10-2012 19:24
    popieram to zapchaj dziura bezsensowny kanał, nie wiem czemu tak sie podniecacie tym badziewiem

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.