"Pierwsza miłość" będzie bardziej wiejska

MN 20/09/2010
Pierwsza miłość
 Nowy sezon serialu rPierwsza miłośćr1; to nie tylko zaskakujące zmiany w życiu głównych bohaterów. Scenarzyści zdecydowali się przywrócić na stałe wątek podwrocławskiej wsi. Wszystko zaczęło się w Wadlewie. Stamtąd pochodzi część bohaterów i tam ich poznawaliśmy.

r11; O przywróceniu Wadlewa reżyser serialu r11; Krzysztof Łebski marzył od dawna. W zeszłym sezonie wprowadziliśmy eksperymentalnie jeden wątek, w którym schodzili się nasi serialowi bohaterowie r11; Emilia i Patryk. Efekt był znakomity. Prawdziwe zwierzęta, malownicze plenery, świetna obsada i doskonała kuchnia miejscowej gospodyni zrobiły swoje. Zapragnęliśmy do wadlewskiej wsi wracać częściej i całe szczęście podobnego zdania była nowa scenarzystka serialu Grażyna Wilczyńska. Ponieważ akcja tak wielu seriali rozgrywa się w dużych miastach, jesteśmy bardzo ciekawi, jak widzowie zareagują na nasz wadlewski świat. r11; mówi Monika Salińska, kierownik produkcji serialu.

To jest nowy, odrębny świat w rPierwszej miłościr1;, w którym zobaczymy nowe romanse, zawody miłosne oraz bohaterów dobrych i złych. Wszystko w scenerii przepięknych dolnośląskich krajobrazów. Akcja z Wrocławia będzie się przenosić do urokliwej wsi, gdzie zobaczymy bezkresne pola, jeziora i prawdziwe gospodarstwa. Producenci serialu włożyli wiele trudu w znalezienie odpowiednich planów, a miejsca, które zobaczymy znajdują się w różnych rejonach Dolnego Śląska.

r11; Poszukiwania i dokumentacja obiektów trwała bardzo długo. Scenograf wraz z reżyserem przemierzali podwrocławskie wsie, żeby znaleĹşć dom z gospodarstwem. Okazuje się, że takich prawdziwych, ze zwierzętami jest już coraz mniej. Ostatecznie wybór padł na Rojów, gdzie nasz reżyser Krzysztof Łebski spędził dzieciństwo. Znajduje się tam gospodarstwo Śmiałka, boisko, biblioteka, szkoła, świetlica. Natomiast dom kultury jest w Ratowicach. Sklep w Gajkowie, a dom Eweliny i jezioro w Chrząstawie Wielkiej. r11; dodaje Monika Salińska.

Wadlewa nie byłoby jednak bez jego mieszkańców. Na wieś postanowili przeprowadzić się niektórzy z głównych bohaterów. Emilka (Anna Ilczuk) z Patrykiem (Łukasz Dziemidok) i jego synem Mirkiem (Maurycy Torbicz) przeprowadzili się do Wadlewa ponieważ chłopiec miał problemy zdrowotne, a dziewczyna chciała być bliżej ukochanego ojca. Teraz cała trójka zamieszka z Marianem Śmiałkiem (Paweł Okoński), sołtysem wsi. Znając jego charakter, nie będzie im łatwo. Szczególnie, że Śmiałek straci stanowisko, a na jego miejsce będzie kandydować jego córka.


Śmiałek (Paweł Okoński) i Mirek (Maurycy Torbicz), foto: ATM Grupa


W Wadlewie zamieszkał również Bartek (Rafał Kwietniewski), który chciał zapomnieć o kłamstwach Lucyny (Sylwia Gliwa). Zwabiony wielkimi obietnicami przez Śmiałka, objął stanowisko miejscowego lekarza, jednak szybko okazało się, że został okłamany i musi pracować w zdewastowanym gabinecie bez potrzebnego sprzętu. Na wieś zawita również o. Tomasz (Robert Gonera), który będzie uczył religii w szkole.


Bartek (Rafał Kwietniewski) i Patryk (Łukasz Dziemidok), foto: ATM Grupa


Nowe miejsce to nowe znajomości. Po przyjeĹşdzie Bartek zaczął pracować z pielęgniarką Janiną (Małgorzata Duda-Kozera), która r11; jak się szybko okazało r11; ma więcej do powiedzenia w Wadlewie w kwestiach medycznych niż on. Zdecydował się jednak stawić czoła nowym przeciwnościom, gdy poznał piękną Ewelinę (Magdalena Górska). Miejscowa bibliotekarka zauroczyła go swoją romantyczną duszą. Młody, przystojny lekarz będzie miał wokół siebie cały wianuszek miejscowych kobiet. Bartek znajdzie się w wielu niezręcznych sytuacjach, które doprowadzą widzów do łez, ze śmiechu oczywiście. Już niedługo polowaniem na niego zajmie się Wiktoria (Maja Bohosiewicz), która za wszelką cenę chce dobrze wyjść za mąż.

Czym byłaby prawdziwa polska wieś bez centralnego miejsca spotkań i plotek? W Wadlewie jest nim sklep, który prowadzi Pani Helena Łazankowa (Krystyna Dmochowska), która jest znana z dwóch rzeczy r11; piwa i nieodłącznego roweru. Od początku serialu to ona zawsze wie wszystko o wszystkich.


Emilka (Anna Ilczuk), Łazankowa (Krystyna Dmochowska) i Patryk (Łukasz Dziemidok), foto: ATM Grupa


Nowy wątek w serialu to również wspaniały kontakt aktorów z mieszkańcami terenów, na których kręcone są zdjęcia. 19 września w Ratowicach władze miasteczka zorganizowały festyn. Jednym z punktów programu było pojawienie się gwiazd serialu rPierwsza miłośćr1; i konkurs, w którym można było wygrać gadżety z serialu.

rPierwsza miłośćr1; r11; od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 na antenie Telewizji Polsat. Na widzów czeka duża dawka łez, śmiechu i humoru sytuacyjnego, na który postawili scenarzyści.

Nowi aktorzy w serialu oraz powracający bohaterowie:

Ewelina Kłosek (Magdalena Górska): 27-letnia absolwentka pomaturalnego zaocznego studium bibliotekarskiego. Z zamiłowania jest polonistką. Pracuje w bibliotece przy szkole podstawowej w Wadlewie. Jej pasją jest kultura i pisanie wierszy. Chciałaby organizować wieczorki poetyckie, na których gościnnie pojawialiby się znani pisarze i filmowcy. Dziewczyna doskonale czuje się w Wadlewie. Mimo to chciałaby na jakiś czas wyjechać do miasta, zakochać się i wyjść za mąż.

Helena Łazankowa (Krystyna Dmochowska): Jest 50-letnią rodowitą, mieszkanką Wadlewa. Z charakteru jest bardzo pogodna, otwarta, pomocna. Jej wieczny optymizm sprawiał, że niejednokrotnie była oparciem w trudnych chwilach dla Mariana Śmiałka i jego córki Emilki. Nie boi się nowych przedsięwzięć, chociażby takich, jak uczestnictwo w drużynie cheerleaderek. Na co dzień pracuje w sklepie, który dzierżawi od pani Natalii. Miejsce to jest dla niej Ĺşródłem dochodu, ale także Ĺşródłem plotek o mieszkańcach wsi. W opinii innych, pani Helena jest kojarzona z dwoma rzeczami: piwo, które pija namiętnie oraz rower, na którym stale przemierza wadlewskie polne drogi.

Janina Kołatek (Małgorzata Duda-Kozera): 50-letnia pielęgniarka mieszkająca w Wadlewie. Do tej pory jej zakres obowiązków znacznie wykraczał poza opiekę pielęgnacyjną i świadczenia rehabilitacyjne. Cieszy się dużą popularnością, szacunkiem i uznaniem mieszkańców. Jest traktowana jak wyrocznia w sprawach zdrowotnych. Większość schorzeń zarówno tych poważnych, jak i mniej skomplikowanych leczyłaby ziółkami hodowanymi we własnym ogródku. Bartkowi nie będą podobały się jej niekonwencjonalne metody leczenia. Uzna je nawet za szarlataństwo. Będzie jednak świadomy tego, że aby udowodnić swoje umiejętności i zyskać w oczach mieszkańców, będzie zmuszony walczyć z jej autorytetem. Janina jest młodzieńczą i skrytą miłością Śmiałka.

Wiktoria Dąbek (Maja Bohosiewicz): Młodsza siostra Malwiny Florek, z wykształcenia jest fryzjerką. Przez pewien czas pracowała w salonie fryzjerskim w sąsiedniej miejscowości. Pięć lat temu wyjechała do Italii z zamiarem upolowania przystojnego i bogatego Włocha. To pozwoliłoby jej wieść światowe i pełne przygód życie. Mimo, że zawsze osiągała wszystkie zamierzone cele, tym razem musiała zadowolić się pracą na stanowisku kelnerki. Po przyjeĹşdzie w rodzinne strony, ukrywa swoją życiową porażkę, zmyślając historie, że pracowała jako stewardesa. Jest typem 26-letniej zadbanej dziewczyny, która dokładnie wie, co działa na mężczyzn. Umiejętnie potrafi odsłonić niewątpliwe wdzięki swojego ciała, choć chwilami robi to bez poczucia dobrego smaku. Jest osobą rozrywkową, bez większych wymagań. W oczach niejednego mężczyzny mogłaby uchodzić za kobietę idealną. Jej jedynym celem jest znalezienie bogatego męża. Tym razem, za namową swojej siostry, na celownik weĹşmie Bartka.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.