fot.: Polsat

Dorota Gawryluk tuż za podium w sondażu prezydenckim WP.pl

Dorota Gawryluk cieszy się dużym zaufaniem wśród Polaków. Niemal co dziesiąty pytany przez sondażownię United Surveys (na zlecenie WP.pl) widziałby dziennikarkę na fotelu prezydenta Polski.

Dorota Gawryluk cieszy się dużym zaufaniem wśród Polaków. Niemal co dziesiąty pytany przez sondażownię United Surveys (na zlecenie WP.pl) widziałby dziennikarkę na fotelu prezydenta Polski.

Dziennikarka Polsat News, Dorota Gawryluk związana jest z Telewizją Polsat niemal od początku istnienia stacji – z 3-letnią przerwą, podczas której współpracowała z TVP. Aktualnie jest Dyrektorem Zarządzającym Pionem Kanałów Tematycznych, Prezeską Stowarzyszenia Lepsza Polska oraz Wiceprezesem Zarządu Fundacji Polsat. Ponadto Gawryluk prowadzi „Wydarzenia” i program „Lepsza Polska”.

Gawryluk oficjalnie nie potwierdza chęci kandydowania na urząd Prezydenta RP. Mimo tego, portal WP.pl wskazał ją jako jedną z kandydatek w walce o piastowanie tego stanowiska.

Kobieta prezydent?

W dniach 24-26 maja sondażownia United Surveys na zlecenie WP.pl zadała Polakom pytanie: gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory na prezydenta RP, na kogo Pan/Pani oddał/aby swój głos. Pytani mogli wybrać odpowiedź spośród sześciu „najbardziej prawdopodobnych kandydatów” według portalu lub nie odpowiedzieć na pytanie.

Najwięcej respondentów wybrało Rafała Trzaskowskiego. Na kandydata KO zagłosowałoby 29,2% pytanych. Dziennikarkę i menadżerkę związaną z Grupą Polsat Plus, Dorotę Gawryluk wybrało 8,2% respondentów. Uplasowała się ona przed Krzysztofem Bosakiem (7,9%) i Agnieszką Dziemianowicz-Bąk (3,4%). Ponad 15% pytanych nie ma jeszcze swojego kandydata.

Polsat najlepiej oceniany przez widzów

CBOS pod koniec maja opublikował wyniki najnowszego badania pt. „Ocena mediów”. Spośród czterech stacji telewizyjnych, o które zapytano, najlepiej oceniana jest Telewizja Polsat. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się telewizja TVN. Następne miejsce należy do publicznego nadawcy, a najgorzej oceniana jest Telewizja Republika, która po raz pierwszy pojawiła się w badaniu.

Źródło: WP.pl, polsatnews.pl