fot.: Polsat

Stowarzyszenie Lepsza Polska rozpoczyna działalność. Dorota Gawryluk prezeską

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zmienia się w Stowarzyszenie Lepsza Polska. Organizacja będzie zajmowała się ekologią, klimatem, transformacją energetyczną oraz rozwojem społecznym i gospodarczym Polski.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zmienia się w Stowarzyszenie Lepsza Polska. Organizacja będzie zajmowała się ekologią, klimatem, transformacją energetyczną oraz rozwojem społecznym i gospodarczym Polski.

Swój udział w działaniach Stowarzyszenia Program Czysta Polska miała Grupa Polsat Plus oraz ZE PAK należące do Zygmunta Solorza, które rozpoczęły produkcję czystej i zielonej energii, a także zainwestowały w rozwój gospodarki wodorowej w Polsce.

Media Grupy zaangażowały się w upowszechnianie wiedzy o ekologii i czystej energii i będą kontynuowały te działania, podobnie jak będą wspierały realizację nowych celów Stowarzyszenia Lepsza Polska.

Jako Stowarzyszenie Program Czysta Polska głównie skupialiśmy się na edukowaniu i promowaniu działań proekologicznych, związanych z poprawą jakości powietrza i środowiska w Polsce. Te działania w dużym stopniu zrealizowaliśmy – w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła świadomość społeczeństwa Polski w zakresie ekologii, dbania o środowisko czy konieczności dokonania zielonej transformacji energetycznej – mówi Mirosław Błaszczyk, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia, Prezes Zarządu Grupy Polsat Plus. – Teraz chcemy rozwinąć i rozszerzyć naszą działalność publiczną i społeczną i zająć się kolejnymi ważnymi sprawami, tak aby Polska dla swoich obywateli była najbezpieczniejszym, najbardziej przyjaznym i najwygodniejszym, czyli po prostu najlepszym miejscem do życia na świecie.

Jak informuje Grupa Polsat Plus, stowarzyszenie Lepsza Polska będzie realizowało swoje cele poprzez m.in. podejmowanie i promowanie inicjatyw społecznych, popularyzację wiedzy oraz wspieranie działań edukacyjnych, finansowanie kształcenia, wspieranie naukowców oraz przedsiębiorców, a także współpracę z władzami i instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

Dorota Gawryluk kandydatką na prezydenta?

Jako pierwszy o zmianie nazwy stowarzyszenia na Lepsza Polska informował portal wp.pl. Serwis poinformował również, że ta zmiana jest związana z wyborami prezydenckimi w 2025 roku. Informator portalu twierdzi, że jest to kolejny krok do kandydowania przez Dorotę Gawryluk.

Czasu jest sporo, ale plan startu Gawryluk ma cały harmonogram i zmiana nazwy stowarzyszenia jest kolejnym krokiem – powiedział informator wp.pl.

W Polsacie, Polsat News i Wydarzeniach 24 w czwartki o godzinie 19:15 można oglądać program Doroty Gawryluk pt. „Lepsza Polska”.