fot.: Polsat News

Dorota Gawryluk w Zarządzie Fundacji Polsat

Dorota Gawryluk, Dyrektor Zarządzający Pionu Kanałów Tematycznych, obejmie funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji Polsat.

Dorota Gawryluk, Dyrektor Zarządzający Pionu Kanałów Tematycznych, obejmie funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji Polsat.

Dorota Gawryluk już wcześniej współpracowała z Fundacją Polsat – między innymi, jako jedna z głównych bohaterek corocznej akcji Fundacji Polsat, Telewizji Polsat i Polsat Media – Mikołajkowego Bloku Reklamowego. Dziennikarka występowała również w specjalnych odcinkach programu „Jesteśmy dla dzieci” w Polsat News.

Praca na rzecz chorych dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Polsat tak naprawdę nie jest zwykłą pracą, ale wielkim wyzwaniem i zobowiązaniem. To misja, którą w naszym newsowym świecie my dziennikarze traktujemy niezwykle poważnie. Daje nam ona poczucie, że nasza praca nie idzie na marne, bo wspierając chore dzieci poprzez nagłaśnianie ich potrzeb dajemy im to, co potrafimy najlepiej. Zamierzam poświęcić się temu w maksymalnym stopniu jednocześnie łącząc codzienne obowiązki zawodowe w Polsacie z pracą dla Fundacji – mówi Dorota Gawryluk.

Dorota Gawryluk to jedna z najbardziej znanych dziennikarek Telewizji Polsat. Z Polsatem związana od 1994 roku. Od wielu lat jest główną twarzą programu informacyjnego „Wydarzenia”. W latach 2018-2023 była też szefową Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Prywatnie Dorota Gawryluk jest mężatką i mama dwojga dzieci – Nikona i Marysi.

Kolejne zmiany w Fundacji Polsat

Pierwszym Prezesem Zarządu Fundacji Polsat była Małgorzata Żak, która piastowała to stanowisko do 2012 roku. Od 2013 roku pracami organizacji kieruje Krystyna Aldridge-Holc. Przewodniczącym Rady Fundacji jest Stanisław Janowski, do niedawna prezes Telewizji Polsat. Z Rady w 2023 roku odeszła natomiast Małgorzata Nawrocka.