fot.: Polsat
PILNE

Piotr Żak p.o. prezesa Telewizji Polsat. Stanisław Janowski w Radzie Nadzorczej

Od 16 stycznia 2024 roku Piotr Żak jest pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu Telewizji Polsat. Biznesman pozostaje jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki.

Od 16 stycznia 2024 roku Piotr Żak jest pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu Telewizji Polsat. Biznesman pozostaje jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki.

Piotr Żak od 2014 roku prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie między innymi budowania i wpierania przedsięwzięć typu start-up. Swoją aktywność koncentruje w sektorze nowoczesnych technologii, w szczególności tworząc i rozwijając innowacyjne projekty.

Od marca 2016 roku Piotr Żak zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat. W czerwcu 2018 roku został powołany w skład rad nadzorczych spółki Cyfrowy Polsat, spółki dominującej Grupy Polsat Plus oraz spółki Netia. W kwietniu 2019 roku został powołany do rady nadzorczej Polkomtel, operatora sieci Plus. Od lipca 2020 roku zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland oraz Mobiem Polska, a od listopada 2020 roku także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl. W maju 2021 roku został powołany do rady nadzorczej Asseco Cloud. Od grudnia 2021 roku pełni funkcje nadzorcze w wybranych spółkach celowych należących do Port Praski. W marcu 2022 roku został powołany do rady nadzorczej ZE PAK. Od stycznia 2023 roku zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia.

Google Cloud Summit
Magdalena Dziewguć, Piotr Żak i Tara Brady – fot. Polsat

Prywatnie Piotr Żak jest synem Zygmunta Solorza.

Stanisław Janowski w Radzie Nadzorczej

Stanisław Janowski, pełniący dotychczas funkcję Prezesa Zarządu, wejdzie w skład Rad Nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media. Będzie nadzorował obszar związany z rynkiem reklamowym.