fot.: Polsat
PILNE

Dorota Gawryluk na nowym stanowisku. „Jedna z czołowych menedżerek Grupy Polsat Plus”

Dorota Gawryluk awansuje w strukturze Telewizji Polsat i Grupy Polsat Plus. Dziennikarka obejmie nowoutworzone stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionu Kanałów Tematycznych.

Dorota Gawryluk awansuje w strukturze Telewizji Polsat i Grupy Polsat Plus. Dziennikarka obejmie nowoutworzone stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionu Kanałów Tematycznych.

Dorota Gawryluk będzie zarządzała nie tylko kanałami tematycznymi grupy, ale również będzie odpowiedzialna za rozwój serwisu streamingowego Polsat Box Go. Do obszaru odpowiedzialności Doroty Gawryluk zostanie włączony też Dział Badań i Analiz.

Dorota Gawryluk jako Dyrektor Zarządzający będzie bezpośrednio raportowała do Prezesa Zarządu, Stanisława Janowskiego.

Dorota Gawryluk jest jedną z czołowych menedżerek Grupy Polsat Plus i postanowiliśmy wykorzystać jej kompetencje zarządcze w obszarze, który jest kluczowy dla naszej przyszłości. Stąd powierzenie jej odpowiedzialności za szybki i skuteczniejszy rozwój kanałów tematycznych Telewizji Polsat oraz wzmocnienie treści serwisu streamingowego Polsat Box Go. W rynku, jak i w strukturze naszych przychodów rośnie systematycznie udział kanałów tematycznych. Widzimy też zdecydowaną potrzebę wzmocnienia pozycji serwisu Polsat Box Go – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Grupy Polsat Plus.

Jak informuje Grupa Polsat Plus w komunikacie, w czasie, gdy Dorota Gawryluk kierowała obszarem informacji i publicystki, Grupa Polsat Plus zdecydowanie zwiększyła udziały Polsat News w rynku – ponad 3-krotnie od momentu objęcia funkcji przez menadżerkę w 2018 roku.

Piotr Witwicki zastąpi Dorotę Gawryluk

Na stanowisku Dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki Dorotę Gawryluk zastąpi Piotr Witwicki. Dziennikarz wcześniej był Redaktorem naczelnym Interia.pl i szefem portalu Polsatnews.pl.