fot.: Magdalena Tasarz/tvpolsat.info

Polsat pokaże nagrany kabareton. Zostanie usunięty skecz

19 maja Telewizja Polsat zaprasza na Rybnicką Jesień Kabaretową 2023. Kabareton początkowo miał być transmitowany w listopadzie zeszłego roku.

19 maja Telewizja Polsat zaprasza na Rybnicką Jesień Kabaretową 2023. Kabareton początkowo miał być transmitowany w listopadzie zeszłego roku.

Rybnicka Jesień Kabaretowa była obecna na antenie Telewizji Polsat od kilkunastu lat. Popularny „Ryjek” odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia. Podczas wydarzenia występują nie tylko popularne w Polsce kabarety, ale również te nieznane szerokiej publiczności.

Podczas gali finałowej, która odbyła się 19 listopada wystąpiły kabarety Zdolni i skromni, Kabaret Młodych Panów, a także Laureaci Konkursu Głównego. Ryjkowego Konkursu na Boczku oraz Laureat Melodyjnej Nagrody im. Artura.

Polsat usunie skecz

Jak informuje portal Press.pl, z niedzielnej retransmisji zostanie wycięty jeden ze skeczy. Serwis dodaje, że chodzi o występ Kabaretu Młodych Panów. Ma być to związane z brakiem akceptacji przez grupę na utrwalenie ich skeczy przez Telewizję Polsat.

W październiku Telewizja Polsat zawiesiła emisję programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Zdaniem twórców, nagła zmiana ramówki miała charakter cenzury. Ponadto nadawca zawiesił emisję wszystkich kabaretów, w tym również montażówek emitowanych jako wypełniacz czasu antenowego. „Ryjek” będzie pierwszym programem kabaretowym od października zeszłego roku. Tydzień później, 26 maja Polsat pokaże „Tak było – 20 lat Sopockiego Hitu Kabretowego”.

Rybnicka Jesień Kabaretowa w niedzielę, 19 maja o godzinie 22:25 w Polsacie.