fot.: Polsat

„Kabaret na żywo” usunięty przed wyborami z internetu. Polsat: „Nasza decyzja”

Z serwisu Polsat Box Go usunięto odcinki trzeciego sezonu serii "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". Fragmenty programu zniknęły również z mediów społecznościowych Telewizji Polsat.

Z serwisu Polsat Box Go usunięto odcinki trzeciego sezonu serii „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Fragmenty programu zniknęły również z mediów społecznościowych Telewizji Polsat.

O sprawie poinformował serwis Plejada.pl. Jak zauważa portal, Polsat usunął fragmenty „Kabaretu na żywo” na kilka dni przed wyborami, które będą miały miejsce 15 października. Całe odcinki zniknęły również z serwisu Polsat Box Go. Po kliknięciu w link do wideo wyświetla się komunikat „strona nie została odnaleziona”. Dla przykładu pod tym adresem do niedawna można było oglądać czwarty odcinek trzeciej serii „Kabaretu na żywo”. Odnośniki do niedziałających odcinków można znaleźć na stronie Polsat.pl.

Strona nie została odnaleziona
fot. polsatboxgo.pl

Portal Plejada.pl rozmawiał z twórcami programu. Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów poinformował, że w wyemitowanym w niedzielę odcinku został wycięty jeden ze skeczy.

Zdajemy sobie sprawę, że zostały ściągnięte wszystkie materiały o „Młodych i moralnych” z Facebooka, YouTube i platformy Polsatu. Jaki jest powód decyzji, nie wiemy. Również nie został puszczony nasz trzeci skecz, który był nagrywany na czwartkowym nagraniu – mówi Robert Korólczyk w rozmowie z Plejada.pl.

Polsat odpowiada

Twórcom artykułu udało się skontaktować z dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej w Telewizji Polsat. Potwierdził on, że „cenzura” została celowo wprowadzona. Dodał, że przyczyną usunięcia programu są wybory parlamentarne.

Nasza decyzja jest związana z tym, że nie chcemy, żeby nasze programy były wykorzystywane przez jakikolwiek podmiot sporu politycznego w toczącej się obecnie kampanii wyborczej. Nasze programy były, a nie powinny być wykorzystywane w trwającej kampanii – poinformował Tomasz Matwiejczuk w rozmowie z Plejadę.

Wycięte sceny z „Letniej kliniki skeczów męczących”

Na początku września Telewizja Polsat pokazała specjalny odcinek „Kabaretu na żywo”. „Letnią klinikę skeczów męczących” nagrano w kieleckim amfiteatrze. Podczas wydarzenia widzowie zobaczyli scenki, które później nie wyemitowano w telewizji. Skecze dotyczyły m.in. świata według Prawa i Sprawiedliwości („PiSneyland”) i pracowników TVP. Na naszej stronie dostępna jest fotorelacja z tego kabaretonu.

Pisneyland
fot. Magdalena Tasarz / tvpolsat.info

Kolejny odcinek programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni” ma zostać wyemitowany 22 października o godzinie 20:05 w Polsacie.