fot.: Polsat

Polsat nie pokaże nowych odcinków show „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”

W niedzielę, 29 października widzowie Telewizji Polsat ponownie nie zobaczą programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". W zamian stacja pokaże film.

W niedzielę, 29 października widzowie Telewizji Polsat ponownie nie zobaczą programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. W zamian stacja pokaże film.

W poprzednim tygodniu Polsat zaprezentował produkcję „R.I.P.D.”. Tym razem stacja zaprasza na „Facetów w czerni”. Film prezentuje przygody agentów specjalnych, którzy walczą z kosmitami. W rolach głównych występują Will Smith i Tommy Lee Jones.

Kabarety usunięte z ramówki

Telewizja Polsat zrezygnowała z emisji kabaretów na swojej antenie. Ostatni program został wyemitowany w nocy z 19 na 20 października. Był to fragment jubileuszu zatytułowanego „50 twarzy Roberta Korólczyka”. Od tamtej pory zamiast „Kabaretowej ekstraklasy” stacja pokazuje program „Superludzie Extra”. Natomiast w niedzielne wieczory Polsat zaprasza na filmy fabularne.

Andrzej Grabowski
„Kabaretowa ekstraklasa” – fot. Polsat

Odcinki „Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni” są bez zmian nagrywane. Nadal są dostępne bilety na nagrania 31 października oraz 7 i 9 listopada. Za dystrybucję wejściówek odpowiada serwis biletyna.pl.

Jak informuje Presserwis, nagrane odcinki nie trafią do emisji co najmniej do 12 listopada. Robert Górski w rozmowie z portalem stwierdził, że sprawa może mieć podłoże polityczne.

Myśleliśmy, że po wyborach sytuacja się uspokoi, ale chyba są tam jakieś deale z odchodząca władzą, o których nie mamy pojęcia – poinformował Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Presserwisem.

W serii „Kabaret na żywo” nie unikano tematów politycznych. Na zdjęciu postacie przypominające Angelę Merkel i Andrzeja Dudę – fot. Polsat

13 listopada po raz pierwszy zbierze się Sejm X kadencji. Tego dnia ma zostać wybrany nowy Marszałek Sejmu RP. Do zatwierdzenia kandydata konieczne jest uzyskanie bezwzględnej większości głosów. Tego dnia Polacy dowiedzą się, które partie polityczne będą miały większość sejmową.

Polsat traci widzów

Film „R.I.P.D” pokazany w niedzielę miał średnio 573 tysiące widzów (udział 5,65% w grupie 16-59) – wynika z danych Nielsen Media udostępnionych przez Press.pl. Natomiast oglądalność „Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni” wyniosiła w tym sezonie średnio 1,39 miliona widzów (11,14% w 16-59).