fot.: Polsat Comedy Central Extra

Polsat Comedy Central Extra rezygnuje z kabaretów

Wraz z początkiem roku nadawca Polsat Comedy Central Extra zrezygnował z emisji programów kabaretowych wyprodukowanych dla Grupy Polsat Plus.

Wraz z początkiem roku nadawca Polsat Comedy Central Extra zrezygnował z emisji programów kabaretowych wyprodukowanych dla Grupy Polsat Plus.

Polsat Comedy Central Extra od początku istnienia emitował na swojej antenie programy „Kabaret na żywo” i „Spadkobiercy”. Pierwszy z nich to cykl Polsatu, w którym grupy kabaretowe wraz z zaproszonymi gośćmi prezentowali skecze i monologi. „Spadkobiercy” zaś to improwizowany serial według pomysłu Dariusza Kamysa pokazywany w TV4.

Ostatnie odcinki obu programów zostały pokazane 31 grudnia. Nadawca nie planuje przywrócić audycji co najmniej do połowy lutego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez tvpolsat.info (@tvpolsat.info)

Bez zmian na antenie stacji obecne będą inne audycje Grupy Polsat Plus: „Świat według Kiepskich”, „I kto tu rządzi”, „Tatuśkowie” czy serial liderów Kabaretu Moralnego Niepokoju – „Piękni i bezrobotni”. Ponadto Polsat Comedy Central Extra nadal emituje autorskie programy rozrywkowe „Comedy Club” i „Pacześ Show”.

Telewizja Polsat rezygnuje z kabaretów

Tuż przed wyborami parlamentarnymi Telewizja Polsat podjęła decyzję o zawieszeniu emisji cyklu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni” i „Gwiazdy kabaretu”. Nadawca usunął również z mediów społecznościowych i serwisu Polsat Box Go wybrane fragmenty i odcinki programów. Rzecznik prasowy tłumaczył to trwającą kampanią wyborczą.

Jednak po wyborach parlamentarnych program nie powrócił do ramówki. Z dnia na dzień zrezygnowano z emisji odcinka, który miał być pokazany 22 października. Z kanałów Grupy Polsat Plus zniknęła też „Kabaretowa Ekstraklasa” (fragmenty skeczy kabaretowych). Do tej pory nie opublikowano też nagranych, zgodnie z umową, odcinków show „Kabaret na żywo”. W listopadzie twórcy ogłosili w mediach społecznościowych, że nie będą już współpracować z Telewizją Polsat.