fot.: Magdalena Tasarz/tvpolsat.info

Koniec show „Kabaret na żywo”. Twórcy: „Polsatowi już dziękujemy”

9 listopada w studiu Grupy Polsat Plus nagrano ostatni odcinek programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". Na koniec twórcy show ogłosili, że nie planują już współpracować z nadawcą.

9 listopada w studiu Grupy Polsat Plus nagrano ostatni odcinek programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Na koniec twórcy show ogłosili, że nie planują już współpracować z nadawcą.

Od połowy października Telewizja Polsat nie pokazuje serii „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Nadawca podjął taką decyzję, nie uzasadniając jej. W ostatnim wyemitowanym odcinku – tuż przed wyborami parlamentarnymi – został wycięty jeden ze skeczy. Program został usunięty z internetu, m.in. z serwisu Polsat Box Go.

Już podczas nagrania poprzednich odcinków serii, w scenariuszu pojawiły się nawiązania do zawieszenia emisji programu „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. Natomiast na widowni można było obserwować kartki z napisem „#StopCenzurze”.

Jednej rzeczy nie podał prezydent niestety. Kiedy będzie można ujrzeć kabarety. Płaczą więc widzowie: doloż, moja doloż. Kiedy się to zmieni wie jedynie… – powiedział Robert Korólczyk w powitaniu do odcinka, który nie został wyemitowany.

Kabarety rezygnują z współpracy z Polsatem

Kabaret Młodych Panów i Robert Górski opublikowali oświadczenie, które nagrano w studiu Grupy Polsat Plus. Informują w nim, że nie będą już współpracować z nadawcą. Na koniec artyści kabaretowi zaśpiewali piosenkę nawiązującą do sytuacji ze współpracą z Telewizją Polsat.

Raz grupa błaznów wpadła na dość pomysł oczywisty, aby z polityków łacha drzeć, zwłaszcza z tych niezbyt bystrych. Lecz z telewizji ważny ktoś zobaczył to niestety. Płochliwy wydał dekret swój: wycofać kabarety! – można usłyszeć w opublikowanej piosence.

RYJEK w Telewizji Polsat?

19 listopada Polsat miał pokazać koncert finałowy 27. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Stacja jednak zdecydowała się na zmianę ramówki. Tego dnia widzowie zobaczą film „Venom”. Podczas wydarzenia mieli wystąpić m.in. Kabaret młodych panów oraz Zdolni i skromni.

Mecenasem RYJKA jest miasto Rybnik. Grupa Polsat Plus współpracuje z tą gminą także na polu technologii wodorowej. Spółka należąca do grupy produkuje dla miasta autobusy wodorowe. Ponadto w ostatnich dniach otwarto tam stację tankowania pojazdów zasilanych tym łatwopalnym gazem.

Format „Kabaret na żywo” jest obecny na antenie Telewizji Polsat od 2016 roku. Program miał zbliżoną formułę do znanego show TVP2 pod tytułem „Dzięki Bogu już weekend”. Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w TVP podjęto decyzję o rezygnacji z emisji show kabaretowych. Polsat przejął też między innymi Płocką Noc Kabaretową.