fot.: Fundacja Polsat/Instagram

Fundacja Polsat prosi o wsparcie. Mała Ada potrzebuje pilnej operacji

Od kilkudziesięciu dni Fundacja Polsat prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz 7-miesięcznej Ady. Pilna operacja u kardiochirurgów w Stanach Zjednoczonych kosztować ma ponad 10 milionów złotych.

Od kilkudziesięciu dni Fundacja Polsat prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz 7-miesięcznej Ady. Pilna operacja u kardiochirurgów w Stanach Zjednoczonych kosztować ma ponad 10 milionów złotych.

Jak można przeczytać na stronie Fundacji Polsat, mała Ada urodziła się z zespołem niezwykle skomplikowanych wad serca. Cierpi na tetralogię Fallota. W każdej chwili serduszko dziecka może przestać bić.

Aby uratować Adę, Fundacja Polsat rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Dziewczynka musi przejść operację u kardiochirurgów w Stanford Medicine Children’s Health. Organizacja szacuje jej koszt na 10,8 miliona złotych.

Krew z prawej komory serca nie ma jak przepłynąć do naczyń płucnych. Aortę z płucami łączą maleńkie, niedoskonałe naczynia, powstałe w życiu płodowym. Ciśnienie krwi jest duże i nie dociera ona równomiernie do wszystkich naczyń, co powoduje niszczenie płuc. Nasza mała córeczka ma już cechy rozedmy płucnej, która sprawia, że płuca stopniowo tracą swoją wydolność – można przeczytać na stronie Fundacji Polsat.

O zbiórce środków na pilną operacją można usłyszeć w mediach społecznościowych fundacji oraz na antenach Telewizji Polsat, Polsat News i Wydarzeń 24.

Zbiórka dla Ady praktycznie rzecz biorąc powinna się już kończyć, ale niestety nie jesteśmy nawet w połowie. Stan Ady się dramatycznie pogarsza. Proces oddychania jest bardzo w tej chwili utrudniony. Saturacja spada – poinformowała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat na Instagramie.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem strony Fundacji Polsat. Dostępne są różne opcje płatności: karta debetowa, BLIK, Google Pay, czy też szybki transfer bankowy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)