Program „Jesteśmy dla dzieci” zmienia emisję – od 4 maja na antenie Czwórki

Program "Jesteśmy dla dzieci", realizowany pod patronatem Fundacji Polsat, zmienia swoją emisję. Dotychczas nadawany na antenie Polsat News, od 4 maja będzie emitowany w Czwórce, w soboty o 11:00. To ogromna szansa, by dotrzeć z cenną wiedzą o bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci do jeszcze szerszej publiczności.

Program „Jesteśmy dla dzieci”, realizowany pod patronatem Fundacji Polsat, zmienia swoją emisję. Dotychczas nadawany na antenie Polsat News, od 4 maja będzie emitowany w Czwórce, w soboty o 11:00. To ogromna szansa, by dotrzeć z cenną wiedzą o bezpieczeństwie i zdrowiu dzieci do jeszcze szerszej publiczności.

 

Program „Jesteśmy dla dzieci” powstał w 2019 roku jako inicjatywa mająca na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowia dzieci w społeczeństwie. W cotygodniowych odcinkach prezentuje historie podopiecznych Fundacji Polsat, którzy borykają się z różnego rodzaju schorzeniami i wadami wrodzonymi, a także efekty działań Fundacji, m.in. remonty oddziałów szpitalnych, zbiórki funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomoc związana z leczeniem i rehabilitacją chorych dzieci. Przeniesienie programu na antenę Czwórki to ogromna szansa dla jego misji – Czwórka ma zasięg ogólnopolski, jest w telewizji naziemnej.

– Zmiana emisji programu „Jesteśmy dla dzieci” to krok naprzód we wspieraniu zarówno podopiecznych Fundacji Polsat, jak i ich rodziców. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby widzów, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które pomogą im dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci, zgodnie z naszą misją – powiedziała prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

– Zależy nam, żeby rodzice dzieci z niepełnosprawnościami otrzymywali jak najwięcej wsparcia, żeby mieli poczucie, że nie są sami w tej trudnej sytuacji. Bycie razem, współdzielenie emocji związanych z opieką nad chorym dzieckiem jest moim zdaniem nie do przecenienia. Między innymi o tym jest też program „Jesteśmy dla dzieci” – mówi Dorota Gawryluk, wiceprezes Fundacji Polsat.

Zmianom nie podlega niedawno odświeżona formuła programu – audycja nadal będzie realizowana w interaktywnym, nowoczesnym studiu w nowej szacie graficznej, poprowadzi ją, tak jak dotychczas, Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News.

– W Fundacji Polsat i w redakcji programu powtarzamy, że razem możemy więcej. Mocno w to wierzę i dalej będziemy to udowadniać, bo „Jesteśmy dla dzieci” na antenie Czwórki gwarantuje nam, że będzie nas jeszcze więcej przed telewizorami. Zwiększamy zatem nasze moce. Razem z zespołem obiecuję widzom, że w kolejnych odcinkach nie zabraknie emocji, będzie mnóstwo wzruszeń i oczywiście będziemy spełniać kolejne marzenia naszych bohaterów. Bądźcie Państwo z nami! – mówi Bartosz Kwiatek, prowadzący programu.

W programie zobaczymy także rozmowy z ekspertami medycznymi, którzy przekazują widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach. To unikalne i bezcenne źródło rzetelnych informacji o zdrowiu i chorobach dzieci, zawsze opartych o wiedzę praktyczną ekspertów oraz o wyniki najważniejszych badań naukowych prowadzonych w Polsce i na świecie. Poruszana tematyka niesie proste i zrozumiałe dla każdego przesłanie, co robić, aby nie ponieść szkód na zdrowiu u naszych pociech, a gdy dotyka je choroba – jak działać, aby ograniczyć jej konsekwencje.

– Nie ma w Polsce podobnego programu w telewizji lub w Internecie o tak znakomitej kompozycji i tak prawdziwie misyjnej treści – mówi Profesor Paweł Januszewicz, konsultant medyczny Fundacji Polsat.ì