Wielkanocny odcinek specjalny „Jesteśmy dla Dzieci” w Polsat News

W najbliższą niedzielę, 31 marca, Polsat News wyemituje odcinek specjalny programu "Jesteśmy dla dzieci". Dzieci przebywające w placówkach Centrum Zdrowia Dziecka przeżyły magiczne chwile, dzięki wizycie gwiazd Polsatu, które wcieliły się w role bajkowych postaci.

W najbliższą niedzielę, 31 marca, Polsat News wyemituje odcinek specjalny programu „Jesteśmy dla dzieci”. Dzieci przebywające w placówkach Centrum Zdrowia Dziecka przeżyły magiczne chwile, dzięki wizycie gwiazd Polsatu, które wcieliły się w role bajkowych postaci.

 

W akcji wzięli udział Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Jerzy Mielewski i Rafał Maserak,
W święta przypominamy, że nie wszystkie dzieci mają możliwość spędzić je w domu z bliskimi. Ekipa programu „Jesteśmy dla dzieci” razem z Fundacją Polsat odwiedziły Centrum Zdrowia Dziecka, aby jej pacjenci mieli okazję nie tylko spotkać swoich ulubionych bohaterów, ale także poczuć atmosferę świąt wielkanocnych.
W trakcie programu odwiedzone zostaną Klinika Neurologii i Epileptologii, Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, gdzie dzieci mogły spotkać wyjątkowe postacie i otrzymać od nich upominki. W akcji wzięli udział Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Jerzy Mielewski i Rafał Maserak, przebrani za księżniczkę, cukrową wróżkę, superbohatera oraz roztańczonego czarodzieja. Równolegle od rana w poradni ogólnej Centrum Zdrowia Dziecka miały miejsce animacje, gdzie powstały kolorowe zwierzątka z balonów, a dzieci otrzymały upominki od wielkanocnych postaci, za które przebrali się pracownicy Biura Reklamy Polsat Media.
Gośćmi specjalnymi odcinka, z którymi rozmawiać będzie Bartosz Kwiatek, prowadzący „Jesteśmy dla dzieci”, będą prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc, prof. Bożenna Dembowska-Bagińska, zastępca dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka ds. naukowych, prof. Katarzyna Kotulska-Józwiak, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii i prof. Dariusz Gruszfeld, Kierownik Kliniki Neonatologii Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.
Centrum Zdrowia Dziecka jest szczególnie ważnym miejscem dla Fundacji Polsat, która wspiera ją od ponad 20 lat i współtworzy Centrum Chorób Rzadkich im. Fundacji Polsat przy CZD. W świątecznym wydaniu programu nie bez powodu przedstawione są trzy kliniki. Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka powstała dzięki fundacji, a następnie dzięki jej wsparciu była rozbudowywana i remontowana. W Klinice Neurologii i Epileptologii leczeni są podopieczni fundacji, a w Klinice Chirurgii i Transplantacji Narządów narodził się program rodzinnych przeszczepów wątroby we współpracy z Fundacją Polsat.
Pierwszy rodzinny przeszczep wątroby miał miejsce w Centrum Zdrowia Dziecka w 1999 roku. Od tego czasu zespół, którym kieruje prof. Piotr Kaliciński wykonał już ponad 500 takich operacji ratujących życie. Wśród uratowanych są bohaterowie niedzielnego materiału – rodzeństwo Piotr, który był operowany w Wielkanoc minionego roku i jego siostra, która przeszła przeszczep wątroby na początku tego roku. Dawcami byli rodzice. Mamy nadzieję, że cała rodzina spędzi nadchodzące święta wielkanocne już razem w domu.

 „Jesteśmy dla Dzieci”w niedzielę o 13:30 w Polsat News.