Jak będzie wyglądać oferta programowa kanału Polsat Biznes?

Oferta programowa kanału Polsat Biznes, który ruszy 18 lutego, będzie składać się z polskich, jak i zagranicznych programów. Wśród nowości, m.in.: „Biznesowa Rozmowa Wydarzeń”, „Zoom... na giełdę”, „Interwencja bis”, „Secret History of Diamonds” oraz „Explore – Wyprawy”.

BIZNES INFORMACJE
Premiera: od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 co godzinę, o godz. 18.30 – wydanie główne oraz o 21.00

Najważniejsze gospodarcze decyzje, dane i wypowiedzi omówione i skomentowane z wielu stron. Główne tematy w skali mikro i makro, opiniotwórczy goście. Komplet najważniejszych informacji z rynków finansowych. „Biznes Informacje” prowadzą Wojciech Szeląg i Ernest Bodziuch.

\'\'
Wojciech Szeląg
foto: Polsat
TOP10
Premiera: od poniedziałku do piątku o godz. 20.00

Najważniejsze podsumowanie gospodarczych wydarzeń dnia prezentowane w formie rankingu. W studiu Polsat Biznes prowadzący program rozmawia z gośćmi: polskimi managerami i ekonomistami, którzy skomentują 10 najważniejszych wydarzeń gospodarczych dnia. Program prowadzą m.in. Robert Bernatowicz i Marek Wójcicki.

\'\'
Robert Bernatowicz
foto: Polsat
EKONOMIŚCI KONTRA POLITYCY
Premiera: od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30

W programie ekonomiści recenzują pomysły i propozycje polityków. Pomysły, które wpływają na nasze życie, na sposób zakładania i zarządzania firmą, rozliczania się z fiskusem i inwestowania. Wspólnie z zaproszonym gościem prowadzący policzą, ile polityczne propozycje będą kosztowały budżet państwa. Sprawdzą, czy są realne i jakie korzyści przyniosą. W programie twórcy zaprezentują sposoby myślenia dwóch grup, które w największym stopniu decydują o naszych finansach: ekonomistów i polityków. Zapytają czy wiedza ekonomistów wystarczy, by podjąć najlepsze gospodarcze decyzje i dlaczego politycy choć wiedzą co trzeba zrobić, jednak tego nie robią? Gdzie jest problem i czy wymiana argumentów pozwoli go zlikwidować? Program prowadzą m.in. Wojciech Szeląg i Ernest Bodziuch.

ZOOM… NA GIEŁDĘ
Premiera: od poniedziałku do piątku w godzinach: 13.15, 16.30, 17.15

Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia na rynkach kapitałowych i finansowych w kraju i na świecie. Codziennie zobaczymy szczegółowe analizy spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Twórcy zwrócą uwagę widzów na najciekawsze okazje inwestycyjne i ostrzegą przed rynkowymi pułapkami. Postawią na interaktywność. Wspólnie z widzami wybiorą spółki dnia, prześledzą je i przeanalizują. Gośćmi programu są prezesi spółek giełdowych, czołowi menadżerowie oraz znani i cenieni analitycy. Gospodarzami programu są Aleksandra Frejus i Jacek Brzeski.

\'\'
Aleksandra Frejus
foto: Polsat
BIZNESOWA ROZMOWA WYDARZEŃ
Najważniejsze gospodarcze tematy i bohaterowie dnia. Wszystko to co właśnie dzieje się w kraju i na świecie zostanie skomentowane na gorąco w studiu Polsat Biznes. Formuła programu nawiązuje do „Rozmowy Wydarzeń” w Polsat News. Program prowadzą m.in. Robert Bernatowicz i Marek Wójcicki.

KTO MA RACJĘ?
To debata, w której głos zabierają wszystkie strony: dziennikarze stawiają pytania, goście odpowiadają, a widzowie decydują „Kto ma rację?”. W programie poruszane są wszystkie sprawy, które rozpalają opinię publiczną. Autorzy pokazują najbardziej aktualne wydarzenia, decyzje budzące kontrowersje, tematy, o których Polacy dyskutują w swoich domach, np.: fotoradary, obowiązkowa zmiana opon zimowych, wydłużenie wieku emerytalnego czy żywność GMO. W debacie „Kto ma rację?” interaktywny udział biorą widzowie. Autorzy zachęcają ich do pisania, komentowania trwającej w studio debaty, opisywania własnych doświadczeń i zgłaszania nowych tematów budzących kontrowersje. Program poprowadzą m.in. Daria Kwiecień, Przemysław Talkowski oraz Agnieszka Jabłońska-Twaróg.

\'\'
Daria Kwiecień
foto: Polsat
PAŃSTWO W PAŃSTWIE
„Państwo w państwie” to program, który jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca. Ideą przewodnią magazynu jest walka z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że wszyscy przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. Program prowadzi dziennikarz i prawnik Przemysław Talkowski.

INTERWENCJA BIS
Program, w którym autorzy powrócą do najbardziej kontrowersyjnych i interesujących spraw, poruszanych w programie „Interwencja” – magazynu reporterów Telewizji Polsat. Do studia Polsat Biznes zostaną zaproszeni reporterzy i eksperci, którzy podpowiedzą widzom jak uniknąć podobnych sytuacji, a gdy się już zdarzą – jak sobie z nimi radzić. Prowadzący m.in. Daria Kwiecień, Agnieszka Jabłońska-Twaróg.

NIE DAJ SIĘ FISKUSOWI
Autorski program Przemysława Talkowskiego. Dziennikarz rozmawia z ekspertami, z którymi omawia zawiłe kwestie dotyczące podatków, rozliczeń, ulg dochodowych czy prowadzenia własnej działalności. Wspólnie doradzają widzom jak radzić sobie z trudną materią przepisów prawa podatkowego, jak postępować z fiskusem w kwestii płacenia podatków czy korzystania z ulg.

Programy zagraniczne w cyklu biznes&life:
DRAGON’S DEN – JAK ZOSTAĆ MILIONEREM
Twój biznes zaczyna się od pomysłu. Pomysł już masz i wiesz jak go wykorzystać i na nim zarobić. Nie masz jednak pieniędzy na start. W tym programie doświadczeni biznesmeni i inwestorzy oceniają, czy warto w niego zainwestować i czy na twoim pomyśle na biznes da się zarobić. Uczestnicy programu prezentują swoje pomysły oraz możliwości rozwoju. Inwestorzy podejmują decyzję czy dany pomysł jest realny i atrakcyjny by zainwestować swoje pieniądze. Najlepsi zdobędą środki na realizację swojego projektu biznesowego.

MOMENT OF LUXURY – CHWILA LUKSUSU
To program, w którym William Stubbs, jeden z najlepszych projektantów wnętrz, przedstawia czym jest luksus w różnych zakątkach świata. Prowadzący program zabiera widzów w różne miejsca na świecie i opowiada o dobrach luksusowych, ich pięknie i doskonałym sposobie wykonania oraz funkcjonalności. Stubbs omawia wpływ różnych kultur na powstawanie luksusowych przedmiotów i pokazuje jak w ramach niewielkiego budżetu wyszukać unikaty i skomponować z nich wnętrze, jak z najdroższych katalogów. „Chwila luksusu” inspiruje widzów, wyjaśnia, że luksus to nie tylko marka – luksus to styl życia, historia i aura otaczająca dobra.

DELUXE
W programie „Deluxe” zobaczymy sekrety luksusowego życia. Ten program to coś więcej niż tylko prezentacja marek i gadżetów, to również spojrzenie na tych, którzy prowadzą życie „Deluxe”. Najlepsze marki, podróże, biżuteria, domy i firmy, a wśród nich ludzie i rzeczy, których pożądamy. Nie trzeba o nich tylko marzyć… można je odkrywać z „Deluxe”.

EXPLORE – WYPRAWY
Planujesz cel swojej następnej wyprawy wakacyjnej? Kochasz podróże w wersji de luxe? A może szukasz oryginalnego pomysłu na spędzanie czasu? Zajmij miejsce przed telewizorem i przygotuj się na odkrywanie świata w programie „Wyprawy”. Magazyn ma szansę stać się najlepszym przewodnikiem po wyjątkowych miejscach na świecie. Zobaczymy najwspanialsze statki wycieczkowe, egzotyczne wyspy, nietypowe trasy kolejowe, wyprawy górskie i wiele innych pomysłów na spędzenie czasu.

GLOBETROTTING – ŚWIAT W PIGUŁCE
Program dociera do podróżnika ukrytego w każdym z nas i zabiera do fascynujących miejsc na świecie. „Świat w pigułce” ułatwia planowanie wyprawy pokazując widzowi miejsca, do których warto pojechać i co warto zobaczyć. Dostarcza przy okazji dużo przydatnych informacji o lokalnej historii, głównych atrakcjach i ciekawostkach. Nowe i niecodzienne spojrzenie na podróże dla wszystkich ciekawych świata i jego sekretów.

SECRET HISTORY OF DIAMONDS
Rynek diamentów to 14 miliardów dolarów rocznie. Dla nas stanowią symbol dozgonnej miłości. Dla łowców, dealerów i złodziei są okazją do zbicia majątku. „Sekret History of Diamonds” to opowieść o spektakularnych kradzieżach, np. napad na najlepiej strzeżone i zabezpieczone na świecie centrum diamentów w Belgii, z którego skradziono diamenty warte 100 milionów dolarów. W programie twórcy wybiorą się także do najsłynniejszych kopalni diamentów i odwiedzą takie państwa jak: Kanada, Angola, Liberia czy Sierra Leone.

DUBAI MEGA MALL
Dubai, stolica Emiratów Arabskich, słynie z fascynujących i nowatorskich budowli. W programie zwiedzimy Dubai Mall – sieć miejsc, wśród których znajdziemy największe na świecie akwarium, olimpijskich rozmiarów tor lodowy, kolejkę górską i 1200 sklepów – to miejsce może być wzorem dla wszystkich galerii handlowych, z cenami liczonymi w milionach dolarów, stanowi ekstremalne miejsce na zakupy.