Nowe dokumenty i magazyn ekologiczny w Polsat Biznes

W czerwcu na antenie kanału Polsat Biznes pojawią się kolejne nowe programy i dokumenty. Stacja wprowadzi do ramówki magazyn ekologiczny „Eko-Polska”, francuską serię dokumentów „Odkrywanie piękna”, cykl o historii zabytkowych aut pt. „Oldtimery. Klasyka motoryzacji”, serię filmów dokumentalnych „Megamiasta” i dokument „Słońce wschodzi dla Chin”.

„Eko-Polska”
Nowy magazyn na antenie Polsat Biznes promujący życie w zgodzie z naturą. W każdym odcinku zobaczymy, jak czerpać energię z odnawialnych Ĺşródeł energii, jak robią to inni, w jaki sposób zastosowanie „eko” rozwiązań wpływa na środowisko, gospodarkę i Polaków. W każdym odcinku podpowiedzi jak oszczędzać energię. „Eko-Polska” to magazyn, który pomoże zrozumieć, czym jest energia i dlaczego rozwój zielonej energetyki jest istotny dla naszych portfeli i dla gospodarki.

„Odkrywanie piękna”
„Odkrywanie piękna” to francuska seria dokumentów pokazujących dobra rzadkie, piękne i luksusowe. Robione metodą „handmade”. Biżuteria, perfumy, herbata czy stylowe scyzoryki. Wszystko wytwarzane na sztuki, nie seryjnie. Każdy, prawie półgodzinny, odcinek przenosi widzów do krainy luksusu, a rzemieślnicy odkrywają przed nami swoje sekrety.

„Oldtimery. Klasyka motoryzacji”
Niezwykłe, stylowe i z duszą. „Oldtimery. Klasyka motoryzacji” seria 14 odcinków przybliżających widzom Polsat Biznes historię zabytkowych aut i pasjonatów, dla których są całym życiem. To kosztowne hobby, ale też świetny biznes. Zobaczymy, gdzie szukać zabytkowych aut, jak je odrestaurować i jak pielęgnować.

„Megamiasta”, 9-odcinkowy cykl dokumentów
W tym cyklu widzowie zobaczą: Mombaj, Paryż, Nowy Jork, Hong Kong, Londyn, Las Vegas, Sao Paulo, Meksyk, Taipej. Co powoduje, że ciągle się rozrastają, dlaczego przyciągają biznes i rzesze turystów?

„Słońce wschodzi dla Chin”
Chiny od lat zadziwiają swoim prężnym rozwojem gospodarczym. Azjatyckiemu gigantowi obcy jest kryzys, który pogrążył Stany Zjednoczone i Europę. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie tkwi Ĺşródło sukcesu Państwa Środka? Odpowiedzi znajdują się w dokumencie „Słońce wschodzi dla Chin”, którego 3 odsłony będą mogli zobaczyć widzowie Polsat Biznes w czerwcu.