fot.: Viasat World

Seria „Klasyczne – elektryczne” od 14 maja w Polsat Viasat Explore

14 maja Polsat Viasat Explore rozpocznie emisję nowej serii "Klasyczne - elektryczne". W programie eksperci od samochodów elektrycznych przekształcają legendarne auta w energooszczędne superpojazdy przyszłości.

Samochody elektryczne przeżywają swój rozkwit. Wcześniej uważano je za wynalazek niepotrzebny i generujący zbyt wysokie koszty, ale obecnie auta napędzane energią elektryczną zyskują coraz więcej zwolenników. W sercu Walii mieści się zakład Electric Classic Cars, w którym eksperci przekształcają klasyczne samochody w nowoczesne, w pełni elektryczne auta.

Walijscy mechanicy są pionierami na tym nowym i szybko rozwijającym się rynku. Dla każdego klienta tworzą niestandardowe konstrukcje, a ich innowacje pomagają autom zwiększyć niezawodność i osiągnąć lepszą wydajność jazdy. Niektóre starsze klasyki wymagają modernizacji hamulców i zawieszenia, aby poradzić sobie z dodatkową mocą. Dzięki temu zyskują również dodatkowe udoskonalenia, takie jak: ogrzewanie elektryczne, wspomaganie kierownicy czy system hamowania rekuperacyjnego.

Założyciel Electric Classic Cars – Richard „Moggy” Morgan, wraz ze swoim zespołem, w programie mierzy się z dziesięcioma klasycznymi samochodami, w tym między innymi z takimi egzemplarzami jak Karmann Ghia, Land Rover Defender i Porsche 914.

Program „Klasyczne – elektryczne” od piątku, 14 maja o godzinie 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.