fot.: Looking Glass/Polsat Viasat Nature

Cykl „Dzika przyroda” w grudniu na Polsat Viasat Nature

W grudniu Polsat Viasat Nature zaprasza widzów w podróż dookoła świata. Stacja zaprezentuje programy dokumentalne o dzikiej przyrodzie sześciu kontynentów: Australii, Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy.

W grudniu Polsat Viasat Nature zaprasza widzów w podróż dookoła świata. Stacja zaprezentuje programy dokumentalne o dzikiej przyrodzie sześciu kontynentów: Australii, Azji, Afryki, obu Ameryk i Europy.

W środę, 1 grudnia ruszy cykl „Dzika Australia”. Codziennie po godzinie 20:00 nadawca odda hołd różnorodności australijskiej przyrody. Razem z Davidem Attenborough pokaże piękno Wielkiej Rafy Koralowej. Stacja zaprezentuje też najbardziej tajemnicze i niebezpieczne zwierzęta kontynentu. Ponadto pojawi się dokument przedstawiający prehistoryczną Australię. Polsat Viasat Nature w ramach cyklu wyemituje premierowo film „Po wielkim ogniu: australijska przyroda wraca do życia”.

Po wielkim ogniu: australijska przyroda wraca do życia
fot. Blue Ant / Polsat Viasat Nature

6 grudnia stacja rozpocznie emisję filmów o Azji – największego kontynentu na Ziemi, który rozciąga się na ponad 44 milionach kilometrów kwadratowych. Są tam najgęściej zaludnione obszary na świecie, ale również bezkresne pustkowia, na których nie mieszka nikt. W Azji żyją ludy o skrajnie różnym pochodzeniu, zachowaniach, polityce i religii. Niezwykle zróżnicowana jest także azjatycka przyroda. W drugim tygodniu grudnia widzowie zobaczą produkcje, takie jak: „Irbisy i przyjaciele” i „Tybet: na dachu świata”.

Następny tydzień dedykowany będzie Afryce. Jest to wyjątkowy kontynent otwartych przestrzeni, zróżnicowanych krajobrazów i niepowtarzalnej dzikiej przyrody. To także kontynent skrajności: wspaniałe góry w Tanzanii i Kenii, bagna w delcie rzeki Okawango oraz najwyższe temperatury na Ziemi.

Dzika Afryka
fot. Off the Fence / Polsat Viasat Nature

Od pokrytych lodem szczytów Kanady przez centralne rejony Stanów Zjednoczonych aż po lasy deszczowe Brazylii. Od 20 grudnia Polsat Viasat Nature zaprasza na podróż przez Amerykę Północną i Południową. Stacja pokaże piękno, niespodzianki i wyzwania, jakie kolejne pory roku stawiają przed zwierzętami.

Pod koniec miesiąca, od 27 grudnia nadawca prezentować będzie naturalne piękno Europy. Widzowie zobaczą premierowe filmy „Ukryte klejnoty Skandynawii” i „Uczta dla zwierząt”. Nadawca pokaże także dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii, Norwegii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Dzika Europa
fot. Albatross / Polsat Viasat Nature

Filmy dokumentalne w ramach cyklu „Dzika przyroda” będą emitowane codziennie o godzinie 20:00 w Polsat Viasat Nature.