„Na ratunek Pompejom” oraz „Berlin 1945” w Polsat Viasat History

W maju na antenie Polsat Viasat History zadebiutują cykle dokumentalne: „Na ratunek Pompejom”, „Berlin 1945” oraz „Czarownice z Salem”.

„Na ratunek Pompejom”

W 2018 r. w Pompejach rozpoczęła się bezprecedensowa misja ratunkowa i kampania archeologiczna: grupa ekspertów podjęła próbę odnalezienia nowych wskazówek dotyczących katastrofy, która dotknęła miasto w 79 r. n.e. W tym francuskim serialu dokumentalnym, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i rekonstrukcji historycznych wydarzeń, będziemy mogli z nowej perspektywy spojrzeć na życie w szczytowym okresie rozwoju rzymskiej cywilizacji.

Premiera w poniedziałek, 11 maja o godz. 22:15.

„Berlin 1945”

Ten trzyczęściowy niemiecki dokument ukazuje historię Berlina widzianą oczami zwycięzców i pokonanych, odkrywając przed nami wielopłaszczyznową transformację miasta i jego mieszkańców. Za pomocą nigdy nie prezentowanych materiałów archiwalnych twórcy zrekonstruują życie zarówno osób wyzwolonych z obozów koncentracyjnych i krajów okupowanych, jak i zwolenników nazistowskich Niemiec i sprawców wojennych zbrodni. Usłyszymy świadectwa z tego okresu — wspomnienia żołnierzy radzieckich, amerykańskich, brytyjskich i francuskich, a także mieszkańców Niemiec, którzy z niecierpliwością oczekiwali zakończenia wojny i tego, co po niej nastąpi.

Premiera codziennie od piątku, 8 maja o godz. 21:00.

„Czarownice z Salem”

Kanadyjski program dokumentalny opowiadający o powszechnej histerii, która doprowadziła do procesów czarownic w Salem i egzekucji 20 kobiet w zamożnej społeczności na terenie Nowej Anglii. Kolejne odcinki bazują na obszernym wyborze historycznych dokumentów i zapisów sądowych, które pozwolą nam lepiej zrozumieć te dramatyczne wydarzenia. Socjologowie, psychologowie i historycy kultury wyjaśnią nam, dlaczego także dziś wiele społeczności pozostaje podatnych na podobną histerię.

Premiera w dni powszednie od poniedziałku, 25 maja o godz. 22:10.

W maju w Polsat Viasat Nature będzie można śledzić pasmo „Dzika Afryka”.