„Dzika przyroda na żywo” i „Równik: linia życia” nowościami w Polsat Viasat Nature

MN 28/06/2019
„Dzika przyroda na żywo” i „Równik: linia życia” nowościami w Polsat Viasat Nature
 W lipcu na antenie Polsat Viasat Nature zadebiutują cykle dokumentalne „Dzika przyroda na żywo” oraz „Równik: linia życia”.

„Dzika przyroda na żywo”, w dni powszednie od poniedziałku, 1 lipca o godz. 22:00.
Smartfony, kamery GoPro i drony całkowicie zmieniły sposób dokumentowania dzikiej przyrody. W brytyjskiej serii pt. „Dzika przyroda na żywo” przyjrzymy się zachowaniom zwierząt z zupełnie nowej perspektywy. Zobaczymy konflikty o terytorium, gody, polowanie i łączenie się w stada. Na nagraniach znajdą się spontaniczne, rzadko obserwowane reakcje, a najlepsi eksperci podejmą się ich analizy. Dowiemy się, dlaczego słonie gonią ciężarówki i dlaczego czasami padlinożercy polują na drapieżniki. Zobaczymy też, jak lisy zachowują się nocą w mieście i w jaki sposób wielkie ssaki walczą o przetrwanie.

„Równik: linia życia”, niedziele, od 7 lipca o godz. 21:00
Równik to opasująca Ziemię wstęga słonecznego blasku, obfitości życia i niezwykłej przyrody. Biegnie przez Afrykę, Azję i Amerykę Południową, a także przez Oceany: Atlantycki, Spokojny i Indyjski. Rejony równikowe nazywane są „kolebką życia”, bo tu właśnie narodziły się wszystkie pierwotne gatunki roślin i zwierząt. Pojawia się też określenie „muzeum życia”, bo na tych terenach najmniej jest też gatunków zagrożonych wyginięciem. Dziś, na skutek globalnego ocieplenia, te najgorętsze rejony świata stają się jeszcze cieplejsze, a równikowy raj powoli zmienia swoje oblicze. W tym kandayjsko-niemieckim serialu przyjrzymy się wspomnianym zmianom, podziwiając jednocześnie piękno tych niezwykłych regionów, będących siedliskiem największej bioróżnorodności na Ziemi.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.