„Australijscy poławiacze homarów” – nowy program w Polsat Viasat Explore

1 maja o 18:05 Polsat Viasat Explore pokaże dwa premierowe odcinki programu pt. „Australijscy poławiacze homarów”.

Dokumentalna seria opowiada o życiu sześciu kapitanów kutrów rybackich, którzy ryzykują wszystko, aby łowić najbardziej pożądane owoce morza.

Twórcy programu przyglądają się załogom, które w czasie ostatnich dziesięciu tygodni zimowego sezonu na homary starają się pozyskać jak największą ich ilość. To dla nich ostatnia szansa na zarobienie pieniędzy do czasu, kiedy wiosną rozpocznie się nowy sezon.

Ocean Południowy, zwany też Arktycznym, to najbardziej niebezpieczne wody otaczające Australię. Nieprzewidywalna pogoda i zdradliwe morze sprawiają, że załogi muszą pracować dniem i nocą, wyciągając na śliskie pokłady setki kilogramów homarów. Nawet drobny problem może w kilka chwil przerodzić się w śmiertelne niebezpieczeństwo, a od najbliższego portu dzielą rybaków setki mil. Wypadki, awarie urządzeń, sztormy i morskie drapieżniki to naturalni przeciwnicy poławiaczy homarów, do tego dochodzą nieustannie zmieniające się ceny tych skorupiaków. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zarobić fortunę. Jeśli się pomyli, może stracić wszystko.

„Australijscy poławiacze homarów”: premiera w środę, 1 maja o 18:05 w Polsat Viasat Explore.