Najbardziej tajemnicze zbrodnie w grudniu w CI Polsat
26/11/2016Autor: MN
Najbardziej tajemnicze zbrodnie w grudniu w CI Polsat
W grudniu CI Polsat pokaże serię filmów dokumentalnych o najbardziej tajemniczych zbrodniach popełnionych w ostatnich latach, m.in. o najdłużej rozwiązywanej sprawie kryminalnej w USA, a także zabójstwie Małej Miss – 6-letniej JonBenet.

„Zaginieni chłopcy”, 3 grudnia o godz. 21:00
Historia zakładu poprawczego dla chłopców na Florydzie – z nieoznakowanymi grobami i domniemanymi morderstwami w tle – wstrząsnęła całą Ameryką. Reporter Ben Montgomery bada losy setek byłych wychowanków, którzy cierpieli tam niewyobrażalne katusze, a antropolożka sądowa Erin Kimmerle poszukuje kilkudziesięciu zaginionych, by ich szczątki zwrócić rodzinom. Krok po kroku oboje odsłaniają jedną z najmroczniejszych tajemnic Florydy, snując opowieść o dzieciach, które przez ponad 100 lat były ofiarami niewolnictwa, dyskryminacji rasowej i zinstytucjonalizowanej przemocy.

„Wypadek czy zabójstwo”, 24 grudnia o godz. 21:00
5 października 1997 r. 54-letnią Teresę Rollins znaleziono martwą. Leżała twarzą w dół w stawie na rodzinnej farmie w Wirginii Zachodniej i wszystko wyglądało na przypadkowe utonięcie. Rodzina i znajomi byli wstrząśnięci tą nagłą śmiercią, ale szybko zaczęli coś podejrzewać, w miarę jak na jaw wychodziły rozmaite fakty. Ponieważ lokalna policja uznała zgon za nieszczęśliwy wypadek, rodzina zwróciła się do światowej sławy patologa dra Cyrila Wechta z prośbą o zbadania sprawy. Ten ustalił, że Teresa Rollins została zamordowana. Kiedy śledczy przyjrzeli się bliżej jej życiu tuż przed śmiercią, odkryli, że kilka osób miało motyw, by zabić tę energiczną byłą stylistkę. Ale kto konkretnie to zrobił?

„Ślady na śniegu”, 10 grudnia o godz. 21:00
Prawdziwa historia najdłużej rozwiązywanej sprawy kryminalnej w USA. W śnieżną noc w grudniu 1957 roku na ulicach Sycamore w stanie Illinois zniknęła siedmioletnia dziewczynka. Tak zaczęła się poruszająca opowieść o morderstwie, rodzinnych tajemnicach, wyznaniach na łożu śmierci, pragnieniu zemsty i determinacji rodzonej siostry zabójcy, by znaleźć sprawiedliwość dla małej Marii.

„Kto zabił JonBenet”, 25 grudnia o godz. 21:00
Rankiem 26 grudnia 1996 roku rodzice John i Patsy Ramseyowie po obudzeniu się znaleźli list z żądaniem okupu za ich zaginioną sześcioletnią córkę JonBenét, której brutalnie zmasakrowane zwłoki odkryli wkrótce potem w piwnicy. Mimo burzy medialnej, oskarżeń pod adresem rodziny, fałszywych zeznań, teorii o intruzie w domu i rozprawy przed ławą przysięgłych ta głośna sprawa od 20 lat pozostaje nierozwiązana. W programie twórcy ujawnią nieznane dotąd materiały, m.in. niedawną rozmowę z Johnem Ramseyem, wywiad ze starszym bratem JonBenét z 1998 r. oraz niezwykłe ślady DNA, które wskazują, że zabójcą mógł być ktoś z rodziny.
Tagi: #ci polsat #śledztwo #serial kryminalny 

Komentarze przez Facebooka

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy Polsat Music HD będzie lepszym kanałem niż Muzo.TV?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Kalendarium

Do 28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy