Listopadowa oferta Domowej Wypożyczalni Filmowej
09/11/2011Autor: MN
VOD
 W listopadowej ofercie VOD r11; Domowej Wypożyczalni Filmowej Cyfrowego Polsatu znalazły się takie filmy, jak: rJestem Bogiemr1;, rCzarny czwartekr1;, rJak zostać królemr1;, rNiepokonanir1;, rTrzy minuty. 21:37r1;, rMaraton tańcar1;, rFair gamer1;, rCountry songr1;, rWspółlokatorkar1;, rZabójca z Tokior1; oraz rLabirynt strachur1;.

Na polską nutę
Jedna z najbardziej oczekiwanych przez polskich widzów produkcji, czyli rCzarny czwartekr1;, to przejmujący obraz opisujący jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni z 1970 roku z wybitnymi kreacjami Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Uwagę zwraca także muzyka Michała Lorenca z porywającym motywem przewodnim do produkcji w postaci "Ballady o Janku Wiśniewskim" śpiewanej przez Kazika Staszewskiego.

Młodość, przyjaĹşń, ambicje, namiętność, taniec. To jedne z wielu przymiotów, jakie odnaleĹşć można w najnowszej produkcji Magdaleny Łazarkiewicz. Polska wersja lubianych przez widzów filmów, których główna akcja rozgrywa się na parkiecie urzeka niczym najgłośniejsze pierwowzory. Jak zakończy się taniec życia głównych bohaterów? Kto zdobędzie sławę i uznanie? Czy przyjaĹşń potrwa dłużej niż zawody? OdpowiedĹş kryje rMaraton tańcar1;.

rTrzy Minuty. 21:37r1; to daleki od bezkrytycznej apologii,... optymistyczny i pozytywny portret współczesnych Polaków, których losy splatają się w historycznym momencie. To obraz pokazujący, że rcuda przyziemner1; i wewnętrzne przemiany zachodzące pod wpływem niezwykłych wydarzeń, mają znaczenie nie tylko dla jednostki, ale także dla całego społeczeństwa. To opowieść o bezprecedensowym geście jedności w dniu 9 kwietnia 2005 roku, kiedy miliony Polaków wyłączyły światło w swoich domach.

Przez życie pisane
Na podstawie powieści Slavomira Rawicza rThe Long Walk: The True Story of a Trek to Freedomr1; powstał porywający obraz rNiepokonanir1; w reżyserii Petera Weira z Edem Harrisem i Colinem Farrellem w rolach głównych. Opowiada historię grupy śmiałków pochodzących z różnych krajów, która w 1940 roku ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego r11; od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Pomimo różnic kulturowych i barier językowych przyświeca im wspólny cel r11; chcą odzyskać utraconą wolność i człowieczeństwo.

rJak zostać królemr1; komedia nagrodzona czterema Oscarami, a nominowana do 12, to fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeĹşdĹşcy. Nowo wybrany król Anglii (Colin Firth), aby należycie wykonywać swoje obowiązki najpierw musi zmierzyć się ze swoją największą słabością r11; jąkaniem się. Strach pomaga mu przełamać logopeda Lionel Logue (Geoffrey Rush) stosujący niestandardowe metody walki z dolegliwością. Rodząca się przyjaĹşń odmieni losy obydwu rodzin.

rFair Gamer1; to dramat w reżyserii Douga Limana, producenta serii zapoczątkowanej przez rTożsamość Bourner17;ar1;, oparty na biografii Valerie Plame Wilson (Naomi Watts). Wilson to była tajna agentka CIA, która po ujawnionych przez jej męża (Sean Penn) w lipcu 2003 roku na łamach New York Times informacji oskarżających administrację prezydenta George'a W. Busha o manipulowanie i okłamywanie opinii publicznej w sprawie posiadania przez Irak broni masowego rażenia, zmuszona zostaje do zaniechania pracy i całkowitej zmiany swojego życia.

Pouczające historie
Kolejną produkcją mówiącą o próbie spełniania marzeń za wszelka cenę jest rJestem Bogiemr1; z Robertem De Niro i Bradleyem Cooperem, w reżyserii Neila Burgera, twórcy, którego szersze grono widzów zna z takich obrazów, jak np. rIluzjonistar1; z Edwardem Nortonem. Pragnienia zdobycia sławy i pieniędzy niczym cień podążają za głównym bohaterem rJestem Bogiemr1;. Z chwilą zażycia przez Eddiego (Cooper) specyficznego narkotyku wszystko w jego życiu zmienia się o 180 stopni, ale niesie ze sobą także nieprzyjemne i kosztowne konsekwencje.

Gangster nieudacznik ze 100-procentowym pechem to główny bohater komedii kryminalnej rSposób na gangsterar1;. Michael (Cillian Murphy) jest młody, przystojny, niegłupi, ale i tak każde jego działania kończy się katastrofą. W swoje nieudane działania wciąga też osoby z otoczenia, co skutkuje wieloma niespodziewanymi sytuacjami. Czy los w końcu okaże się dla niego łaskawy?

Ĺťycie to wieczna podróż, podczas której smakujemy codzienności w różnych miejscach i z różnymi ludĹşmi. Młody wokalista i tekściarz country (Garrett Hedlund) ma okazję się o tym przekonać, nawiązując romans z zapomnianą gwiazdą muzyki country (Gwyneth Paltrow) oraz wyruszając w trasę koncertową z nią, jej mężem (Tim McGraw) i zwyciężczynią konkursu piękności próbującą swoich sił w muzyce (Leighton Meester). Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Jak z nową codziennością poradzą sobie bohaterowie rCountry Strongr1;?

Tylko dla odważnych
Czasy akademickiego życia to nie tylko szczęśliwe, szalone chwile, podczas których nawiązywane są przyjaĹşnie na całe życie. Sara (Minka Kelly) i Rebecca (Leighton Meester) wspólnie zajmują pokój w akademiku. Zrodzona pomiędzy dziewczynami przyjaĹşń, przeradza się w chorobliwą zazdrość ze strony Rebecki. Chwile grozy w zaskakujących scenach thrillera rWspółlokatorkar1; przeżyje nie tylko Sara, ale także widzowie przed telewizorami.

Mocnych wrażeń w postaci niebezpiecznych pościgów, wartkiej akcji, wschodnich sztuk walki i pięknych kobiet dostarczy rZabójca z Tokior1; z Garym Oldmanem. Film powstał na podstawie opowieści o przygodach Amerykanina japońskiego pochodzenia, które wyszły spod pióra Barryr17;ego Eislera. Opowiada historię płatnego zabójcy r11; Johna Raina (Kippei Shiina), który zostaje zmuszony chronić córkę jednej ze swoich ofiar przed zabójcami nasłanymi przez CIA.

Po 10 latach nieobecności niespodziewanie powraca zaginiona w parku rozrywki Yuki. Zanim jednak zdąży wyjaśnić okoliczności swego zniknięcia, traci przytomność. Przyjaciele zawożą dziewczynę do najbliższego szpitala, który okazuje się nie być zwykłym szpitalem. Grupa nastolatków zostaje uwięziona w przerażającym labiryncie, a łańcuch coraz bardziej koszmarnych wydarzeń zaczyna ich wciągać w krąg wypadków sprzed lat. Czy zdołają opuścić rLabirynt strachur1;?

W listopadzie w ofercie VOD r11; Domowej Wypożyczalni Filmowej będzie można także powrócić do hitów ubiegłego miesiąca, takich jak: rPiraci z Karaibów: Na nieznanych wodachr1;, rKrzyk 4r1;, rMatki w mackach Marsar1;, rMechanik: Prawo zemstyr1;, rPrawnik z Lincolnar1;, rFighterr1; i wielu innych.
Komentarze przez Facebooka
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
icon_green_sw
icon_smile_sw
icon_lol_sw
icon_twisted_sw
icon_redface_sw
icon_cry_sw
icon_wink_sw
icon_confused_sw
icon_surprised_sw
icon_razz_sw
icon_biggrin_sw
icon_evil_sw
icon_cool_sw
icon_idea_sw
icon_question_sw
icon_exclaim_sw
icon_arrow_sw
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Cyfrowy Polsat
Kategorie
Kanały ogólnotematyczne
Kategorie
Kanały tematyczne
Kategorie
Programy i seriale
Kategorie
Plus
Kategorie
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Zwycięzcy plebiscytu tvpolsat.awards

Wyniki plebiscytu

Ankieta

Jak oceniasz zakup przez Polsat kanałów grupy ZPR Media?

Dobrze

Źle

Trudno powiedzieć

Partnerzy