Poradnik

Liga Mistrzów w Polsat Box Go nie działa. Zwrot pieniędzy lub rekompensata?

Robert Lewandowski w FC Barcelona, Wojciech Szczęsny w Juventus Turyn, czy Piotr Zieliński w Napoli – Polacy reprezentują swoje drużyny w Lidze Mistrzów UEFA. Wielkie emocje można przeżywać wspólnie w domu, oglądając kanały Polsat Sport Premium 1, czy też Polsat Sport Premium 2. Stacje te są dostępne również w internecie, w Polsat Box Go w specjalnym pakiecie oraz za darmo w ramach abonamentu. Liga Mistrzów dostępna jest też w 4K.

Polsat Box Go nie działa. Co robić?

W związku z dużą liczbą kibiców, nie zawsze serwery serwisów streamingowych są w stanie obsłużyć każdego użytkownika. W czasie ważnych wydarzeń sportowych nierzadko pojawiają się problemy z uruchomieniem strony. „Błąd wewnętrzny serwera”, ciągłe ładowanie się polsatboxgo.pl – to tylko niektóre z widoków obserwowanych przez użytkowników. Polsat Box Go nie działaczy mogę uzyskać zwrot pieniędzy za subskrypcję? Jak napisać reklamację? O tym przeczytasz w tym poradniku.

Kupując pakiet na stronie polsatboxgo.pl, podpisujesz umowę na dostarczanie usługi. Odpowiednie dokumenty szczegółowo opisują tryb reklamacji oraz maksymalny czas niedostępności Polsat Box Go. Właściciel informuje klientów, że mogą wystąpić krótkotrwałe, trwające nie dłużej niż 5 godzin miesięcznie, przerwy w dostępności do usługi. Ponadto zabezpiecza się przed roszczeniami związanymi z „awariami”. Cyfrowy Polsat podkreśla, że zawsze dołoży starań, aby przywrócić usługę w najkrótszym możliwym momencie. Zatem, jeśli Liga Mistrzów nie działa, uzyskanie rekompensaty może być problematyczne.

Reklamacja w Polsat Box Go – jak napisać?

Warto jednak zawsze informować właściciela serwisu o problemach. Reklamacja może zostać rozpatrzona pozytywnie. Cyfrowy Polsat może uznać, że nienależycie wykonał usługę. Odpowiednią informację można złożyć pisemnie, telefonicznie lub ustnie. Zachęcamy do skorzystania z formularza elektronicznego dostępnego na polsatboxgo.pl. Adres e-mail do kontaktu z Polsat Box Go to pomoc@polsatboxgo.pl.

Co powinna zawierać reklamacja? Szczegółowo opisuje to regulamin. W treści powinny się znaleźć dane, takie jak: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania lub e-mail lub numer telefonu. Ponadto należy przesłać numer klienta lub login. Następnie trzeba określić przedmiot reklamacji, szczegółowo opisać problemy oraz wskazać okres, w którym one wystąpiły. Warto też określić wysokość odszkodowania. Cyfrowy Polsat może poprosić o uzupełnienie wniosku w ciągu 7 dni. Brak odpowiedzi spowoduje pozostawienie reklamacji bez rozpoznania. Właściciel ma 30 dni na ustosunkowanie się do pisma.

Klient ma też prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym lub w przypadku konsumenta w postępowaniach mediacyjnym lub przed sądem polubownym. Istnieją też specjalna instytucja pomagająca Polakom w dochodzeniu roszczeń – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).