Poradnik

Policjantki i policjanci – gdzie oglądać, kiedy nowe odcinki, bohaterowie

Policjantki i policjanci to serial, który od wielu lat jest uwielbiany przez widzów TV4. Akcja produkcji dzieje się we Wrocławiu i w okolicznych miejscowościach. Kim są bohaterowie serialu?

Głównymi bohaterami są tytułowi policjantki i policjanci. Patrolują oni codziennie ulice dużego miasta. Spotykają się oni z mieszkańcami, którzy swoimi zeznaniami ułatwiają bądź utrudniają im pracę. Zazwyczaj w odcinku występuje jedna para policjantów. Serial zadebiutował we wrześniu 2014 roku.

Najbardziej znaną postacią z serialu Policjantki i policjanci jest Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Był on bohaterem pierwszego odcinka serialu. Początkowo jego partnerką była Aleksandra Wysocka (Magda Malcharek), córka pierwszego komendanta – Wojciecha Wysockiego (Bogdan Banaszek). Oboje już nie występują w produkcji. Fani serialu doskonale wiedzą, dlaczego komendant Wysocki zginął. Został on zamordowany przez znanego polityka.

W serialu widzowie obserwują również przygody innych policjantów. Krzysztof Zapała (Wojciech Sukiennik) również obecny jest od pierwszych odcinków. W jednym z sezonów widzowie obserwowali sobie, jak radzi sobie jako detektyw. Później był poszukiwany w związku ze sprawą morderstwa. Swego czasu zastanawiano się, czy Zapała żyje. W 800. odcinku popełnił samobójstwo, skacząc do wody. Po ponad 150 odcinkach widzowie dowiedzieli się, że przeżył upadek, a potem ukrywał się.

Ważną osobą na komendzie jest też oficer dyżurny Jacek Nowak (Przemysław Puchała).

Policjantki i policjanci – nowi bohaterowie

Przez ponad 1000 odcinków serialu przez komendę przewinęło się wiele osób. Nowi bohaterowie stale dołączają do obsady. Przez wiele lat komendantką była Renata Jaskowska (Małgorzata Kałuzińska). Aktualnie pracę policjantek i policjantów nadzoruje Jerzy Witacki (Paweł Okoński). Obsada serialu składa się też m.in. z: Alicja Dąbrowska, Wojciech Sikora, Anna Bosak, Paweł Kowalczyk i Jakub Kucner.

Natalia Mróz, Anna Bosak w Policjantki i policjanci
Natalia Mróz (w tej roli Anna Bosak)

Kiedy nowe odcinki?

Można spokojnie postawić tezę, że setki tysięcy widzów uwielbia serial Policjantki i policjanci. Kiedy nowe odcinki? Trwa produkcja serialu. Są one emitowane na bieżąco wiosną i jesienią. 19. sezon Policjantki i policjanci będzie emitowany od 4 września 2023 roku. Wiadomo też, gdzie można oglądać serial. Bez zmian produkcja obecna będzie na antenie TV4 (telewizyjna Czwórka).

Serial Policjantki i policjanci za darmo w internecie można było do niedawna oglądać w serwisie polsatgo.pl. Produkcja dostępna jest w Polsat Box Go (za darmo dla abonentów Polsat Box). Jest to usługa płatna. Serial mogą oglądać osoby, które kupiły usługi w Netia TV, w ramach Netia Go.

Policjantki i policjanci w TV

Nowe odcinki można oglądać w TV4. Warto jednak zauważyć, że produkcja obecna jest na innej antenie Grupy Polsat Plus. Powtórki serialu Policjantki i policjanci są emitowane w TV6. Stare odcinki można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00. A w niedzielę maraton od 14:00.