Poradnik

Jak wykupić PPV na telewizorze w Polsat Box?

Dzięki Polsat Box PPV posiadacze dekoderów Cyfrowego Polsatu mogą oglądać wybrane imprezy sportowe, takie jak między innymi: Gala FEN czy HIGH League. W tym poradniku dowiesz się jak wykupić dostęp do wybranego wydarzenia Pay-Per-View, co to jest skarbonka i na którym kanale oglądać transmisje PPV.

Pay-per-view (inaczej near VOD) to określenie oznaczające płatną usługę oglądania treści wideo dostarczanych za pośrednictwem np. cyfrowej telewizji. W przeciwieństwie do tradycyjnych abonamentów telewizyjnych, tutaj płacimy za obejrzenie konkretnej treści – np. walki sportowej bokserów.

Jak kupić dostęp do PPV? Metody płatności

Klienci platformy Polsat Box mogą wybrać kilka metod płatności za transmisje Pay Per View.

  1. Wiadomość SMS
  2. w internetowej aplikacji iPolsat Box
  3. w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 00 50 50,
  4. w aplikacji Sklep – dostępnej na wybranych dekoderach.

Płatność za galę poprzez SMS

Aby uzyskać dostęp do transmisji wyślij wiadomość o treści:

numer karty twojego dekodera.WALKA

na numer podany przez operatora, czyli 7043. Co jednak zrobić kiedy nie znamy numeru karty od dekodera? Należy wyjąć taką kartę z naszego odbiornika.

Abonenci mogą skorzystać z trzech form pobrania płatności:

  1. portmonetki, gdzie opłata za PPV zostanie doliczona do najbliższego rachunku za usługi (forma niedostępna dla usługi telewizji internetowej w modelu prepaid)
  2.  przedpłaty na koncie abonenckim, realizowanej z wolnych środków które zostały na naszym koncie w Polsat Box
  3. e-płatności (np. przelew bankowy)

Jak wyjąć kartę z dekodera Polsatu?

W przypadku np. sprzętu takiego jak Polsat Box 4K, karta znajduje się z tyłu dekodera. Na zdjęciu poniżej pokazujemy gdzie ją dokładnie znaleźć:

Portmonetka w Polsat Box

To rodzaj limitu dostępnego dla Klientów Polsat Box. Środki w zakresie limitu można wykorzystać na zakup filmów VOD i transmisji PPV. Oglądasz dziś, a płacisz za nie później przy wnoszeniu kolejnej opłaty abonamentowej za usługi Polsat Box. Kwota zostanie automatycznie doliczona do Twojego rozliczenia.

Na którym kanale można oglądać transmisje PPV?

Aby włączyć PPV należy wybrać na dekoderze, należy na pilocie wybrać odpowiedni numer kanału – w tym przypadku będzie to pozycja numer 333. Pełna nazwa tego kanału odpowiada zawsze wydarzeniu, które jest transmitowane w danym dniu.

Należy pamiętać, że zamówienia na PPV są przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do konkretnej godziny, zależnej od wybranej gali. Taką informację znajdziemy zawsze na stronie operatora.

Pay Per View w Polsat Box – cena za wydarzenie

Cena za wykupienie dostępu do PPV jest zależna od konkretnej gali – najczęściej wynosi około 40 zł. Ceny za aktualną transmisję znajdziesz na specjalnej podstronie Polsat Box.