Poradnik

Formuła 1 opuszcza Eleven Sports. Gdzie oglądać F1 w telewizji i internecie?

Eleven Sports w 2022 roku straciło prawa do transmisji wyścigów Formuły 1. W związku z tym wielu kibiców zadaje sobie pytanie gdzie oglądać wyścigi F1 w internecie? Czy można oglądać Formułę 1 w telewizji? W tym poradniku odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Transmisje F1 w Polsce z polskim komentarzem. Stream online

Jeżeli chodzi o transmisje wyścigów Formuły 1 i ich dostępność w Polsce, można wybrać dwie legalne opcje. Pierwszą jest Viaplay, które w sezonach 2023-2025 jest oficjalnym nadawcą F1 w Polsce. Oznacza to, że wszystkie wyścigi dostępne są z polskim komentarzem. Dodatkowo dostępne są jest streamy z kamerą pokładową, lokalizacją kierowców, live timingiem oraz pit lane channel. Aby oglądać wyścigi, należy nabyć pakiet Total za 55 złotych miesięcznie lub na rok ze stałą opłatą 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy. W pakietach Medium czy Films& Series wyścigi nie są dostępne. Następnie należy przejść do zakładki Sport i znaleźć transmisje Formuły 1.

Studio F1 w Viaplay

W ofercie Viaplay ponadto są dostępne magazyny Formuły 1 czy też filmy dokumentalne o postaciach F1, w tym Maksie Verstappenie. Dwukrotny mistrz świata jest ambasadorem Viaplay w krajach, gdzie emitują oni F1. Ponadto w ramach pakietu dostępne są także między innymi wyścigi Formuły 2, Formuły 3 czy amerykańskiej serii IndyCar. Viaplay można mieć za darmo, jeżeli jest się abonentem Platformy Canal+ i ma się dostęp do platformy w cenie abonamentu.  Dostęp do Viaplay można wykupić, klikając w ten link.

Alternatywa dla Viaplay – F1 TV Pro

Drugą opcją jest usługa F1 TV Pro, dostępna na oficjalnej stronie Formuły 1. Ona umożliwia oglądanie na żywo wyścigów i sesji Formuły 1, jej serii juniorskich, a także Porsche Supercup. Widz ma dostęp do telemetrii, lokalizacji, kamer pokładowych kierowców F1, a także streamu z międzynarodowym komentarzem od Sky Sports oraz „F1 Live” z dedykowanym komentarzem od Formuły 1. Dostępne są także magazyny dotyczące historii wyścigów i analizy związane z danymi weekendami wyścigowymi. Viaplay nie blokuje do niej dostępu, co oznacza, że widz ma do wyboru albo ich, albo F1 TV Pro. Roczny koszt dostępu do usługi to około 235 złotych. Wszystko zależy od przeliczenia waluty, ponieważ cena podana na stronie jest w euro i wynosi  49,99. W przypadku miesięcznej opłaty, dostęp kosztuje około 29 złotych, czyli 5,99 €.  Zakupu można dokonać, klikając w ten link. Obecnie Formuła 1 oferuje 7-dniowy, darmowy okres próbny F1 TV Pro dla tych widzów, którzy jeszcze nie mieli konta w usłudze.

F1 TV

Jak oglądać F1 w telewizji?

Z racji utraty praw do transmisji Formuły 1 przez Eleven Sports, który poza platformą online, posiadał 4 kanały telewizyjne, obecnie żaden z polskich nadawców telewizyjnych nie emituje wyścigów F1. Aby oglądać wyścigi F1 na telewizorze należy zainstalować na swoim odbiorniku aplikację Viaplay.  Jest ona dostępna na telewizorach LG, Samsung, Panasonic, Sony, Philips, TCL i Hisense. Jeżeli nasz telewizor nie obsługuje aplikacji Viaplay, możemy ją zainstalować na urządzeniu podłączanym do telewizora, np. na MiBox lub dekoderze Chromecast.