Poradnik

F1 w Viaplay nie działa. Czy należy się rekompensata?

Od marca 2023 roku wyścigi F1 oraz F2 transmituje w Polsce serwis streamingowy Viaplay. To spora zmiana dla kibiców, którzy dotychczas oglądali zmagania Formuły 1 na kanałach Eleven Sports. Czy jeżeli na Viaplay pojawia się awaria mamy szansę na zwrot kosztów lub czeka nas rekompensata? W tym poradniku próbujemy omówimy ten temat.

W związku z tym, że transmisje w tv F1 oraz F2 nie są dostępne dla kibiców, cały ruch został przeniesiony do sieci. Sprawia to, że Viaplay mogą dotknąć awarie lub problemy związane z dużym obciążeniem serwerów wtedy, kiedy trwa wyścig główny czy nawet kwalifikacje.

Najpopularniejsze błędy w Viaplay. Co to oznacza?

W przypadku serwisu Viaplay najczęściej powtarzającym się komunikatem może być „Coś poszło nie tak. Wystąpił nieznany błąd (Kod błędu 1003) lub „Wystąpił nieznany błąd *Kod błędu: finished). Może też wyskoczyć okienko z komunikatem „Coś poszło nie tak! Spróbuj ponownie albo uzyskaj pomoc z działu obsługi klienta. Użytkownikom korzystającym z aplikacji w tv może również wyświetlić się w Viaplay komunikat „Kod błędu: video”. Oznaczają one zbyt duże obciążenie serwerów w momencie transmisji

Zwrot pieniędzy w Viaplay. Czy to możliwe? Jaki jest termin reklamacji?

Tak, regulamin serwisu Viaplay mówi, że „Użytkownikowi przysługuje prawo do tego by wada została usunięta”. Aby Użytkownik nie utracił prawa do zwrotu kosztów, klient powinien skontaktować się z serwisem Viaplay w terminie maksymalnie do dwóch miesięcy od momentu zauważania wady.

Reklamacja w Viaplay. Jak ją złożyć?

Aby złożyć reklamację w Viaplay, należy napisać e-mail na adres: support@viaplay.pl. To właśnie ten adres obsługuje oficjalne Biuro Obsługi Klienta. Możemy również wybrać kontakt telefoniczny pod numerem telefonu +48855555011.

Ile urządzeń jednocześnie obsługuje Viaplay?

Viaplay pozwala użytkownikowi na oglądanie transmisji w aplikacji Viaplay na dwóch urządzeniach jednocześnie. Jeżeli wyścigi oglądamy na trzech lub więcej ekranach w tym samym czasie, może nam wyskoczyć błąd: „Obecnie używane są już dwa urządzenia”. Oznacza to, że przekroczyliśmy dopuszczalną liczbę urządzeń.