Od czwartku nowy Polsat 2

W czwartek (04.10.07) o 06.30 na antenie Polsatu 2 zadebiutuje nowy logotyp - to potwierdzona informacja od Agnieszki Sarneckiej, redaktor stacji. Logo będzie wyglądało inaczej niż to, które zaprezentowano na testowej wersji strony internetowej kanału. W dalszej części newsa znajdą Państwo nowy logotyp Polsatu 2 i komunikat prasowy w sprawie zmian w stacji.

W czwartek (04.10.07) o 06.30 na antenie Polsatu 2 zadebiutuje nowy logotyp – to potwierdzona informacja od Agnieszki Sarneckiej, redaktor stacji. Logo będzie wyglądało inaczej niż to, które zaprezentowano na testowej wersji strony internetowej kanału. W dalszej części newsa znajdą Państwo nowy logotyp Polsatu 2 i komunikat prasowy w sprawie zmian w stacji.

Treść komunikatu:
Nową odsłonę kanału widzowie zobaczą już w czwartek, 4 paĹşdziernika br. Zmieni się logotyp, oferta programowa oraz oprawa stacji. Rebranding logotypu i zmiana oprawy stacji jest początkiem uspójniania brandingu w ramach Grupy Kapitałowej Telewizji Polsat. Nowy logotyp Polsatu 2, jak i oprawa kanału, zostały przygotowane w oparciu o kolory korporacyjne głównej anteny. Za ich realizację odpowiada Dział Produkcji, Promocji Antenowej i Oprawy Polsatu.

Nowa ramówka Polsatu 2 skonstruowana będzie z wybranych elementów bieżącej oferty programowej Telewizji Polsat oraz z jej najlepszych zasobów archiwalnych. Widzowie zobaczą zarówno współczesne seriale i programy, jak też kultowe hity z przeszłości. Polsat 2 pokaże między innymi najnowsze produkcje Polsatu, takie jak: seriale Ekipa Agnieszki Holland i Tylko miłość z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Bartka świderskiego czy programy rozrywkowe, jak np. Dzień Kangura, Piotr Bałtroczyk przedstawia. Wśród sprawdzonych, popularnych seriali Polacy mieszkający za granicą zobaczą m.in. Pierwszą Miłość, Samo życie, Falę zbrodni, Świat według Kiepskich i Daleko od noszy. Polsat 2 to również najświeższe informacje z kraju dostępne poprzez Wydarzenia oraz codzienny program interwencyjno-publicystyczny Interwencja. Nie zabraknie też koncertów z udziałem gwiazd oraz sprawdzonej rozrywki, jak np. teleturnieju Gra w ciemno z Krzysztofem Ibiszem w roli gospodarza programu.


Nowe logo Polsatu 2.

Natomiast w środę (03.10.07) wystartowała nowa strona internetowa http://polsat2.com.pl. Można na niej znaleĹşć: aktualny program stacji dostosowany do różnych stref czasowych, opisy najpopularniejszych pozycji programowych oraz najważniejsze informacje o możliwości odbierania kanału.

Sprzedażą czasu reklamowego w Polsce i rozwojem biznesu reklamowego Polsatu 2 w Stanach Zjednoczonych zajmie się biuro reklamy Polsat Media.

Polsat 2 dostępny jest przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Dociera do ponad 5 milionów gospodarstw domowych i osiąga 0,63% udziałów (w grupie 16-49), codziennie kontakt ze stacją ma 2,8 mln widzów. W najbliższym czasie stacja ma zamiar powiększyć udziały w rynku w grupie 16-49 do 0,75%.

W Polsce Polsat 2 można odbierać za pośrednictwem sieci kablowych oraz platform cyfrowych, w Europie za pomocą dowolnego odbiornika satelitarnego. W Stanach Zjednoczonych kodowany sygnał Polsatu 2 dostępny jest w sieci DISH Network.