fot.: ATM Grupa

Nie żyje członkini Rady Nadzorczej ATM Grupy. Była pierwszą dyrektor programową Telewizji Polsat

W wieku 78 lat zmarła Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. Dziennikarka współtworzyła Telewizję Polsat i TV4.

W wieku 78 lat zmarła Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. Dziennikarka współtworzyła Telewizję Polsat i TV4.

Barbara Trzeciak-Pietkiewicz związana była z mediami od końca lat 60. ubiegłego wieku. Początkowo pracowała w Polskim Radiu Wrocław, a później w regionalnym ośrodku Telewizji Polskiej we Wrocławiu. W 1981 roku została zwolniona, a następnie na początku stanu wojennego internowana.

W 1990 roku powróciła do Telewizji Polskiej, najpierw do OTV we Wrocławiu, a później jako dyrektorka Programu 2 publicznego nadawcy. Następnie dołączyła do Telewizji Polsat, była pierwszą dyrektor programową kanału. Do śmierci zasiadała w radzie programowej stacji.

To była nasza niezapomniana i nieoceniona dyrektorka programowa. Jako jedna z niewielu osób na początku lat 90. znała się na telewizji. Była tą osobą, która nas – jeszcze niezbyt obeznanych z tajnikami telewizji prawników i inżynierów – uczyła, jak patrzeć na telewizję – mówi Aleksander Myszka, członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat w rozmowie z Interia.pl.

W latach 2003-2006 Barbara Pietkiewicz była prezesem TV4. Później została członkinią Rady Nadzorczej ATM Grupy. Była też związana z Fundacją Polsat.