fot.: YouTube/Włatcy móch

„Włatcy móch” powracają. Nowe odcinki jesienią w TV4

Jesienią uczniowie wrócą do szkół, a bohaterowie kultowego serialu "Włatcy móch" do telewizyjnej Czwórki. Produkcja będzie emitowana w niedzielne wieczory.

Jesienią uczniowie wrócą do szkół, a bohaterowie kultowego serialu „Włatcy móch” do telewizyjnej Czwórki. Produkcja będzie emitowana w niedzielne wieczory.

Jak informuje portal należący do Grupy Polsat Plus – pomponik.pl, jesienią TV4 pokaże nowy serial „Włatcy móch: One”. Będzie to spin-off popularnej produkcji sprzed lat. Na ekrany telewizorów powrócą Czesio, Anusiak, Maślanak i Konieczko.

Głównymi bohaterami „Włatcy móch: One” będzie paczka czterech kumpli. Od ostatniego spotkania minie kilka lat. Chłopacy zaczną dojrzewać, a u ich boku pojawią się one – dziewczyny („pedałki”).

Hit czwórki sprzed niemal 20 lat

Serial „Włatcy móch” zadebiutował w TV4 w 2006 roku. Produkcja od razu zyskała rzesze fanów w Polsce. Wybrane odcinki oglądało nawet ponad pół miliona widzów. Była to bardzo dobra oglądalność, powyżej średniej stacji (stacja wówczas miała charakter ponadregionalny – zasięg naziemny 25%). W związku z sukcesem serialu na rynku pojawiły się gry z jego bohaterami, czy też pełnometrażowy film – „Włatcy móch. Ćmoki, Czopki i Mondzioły”. Prawa do kreskówki kupiło m.in. MTV Networks Polska.

Wokół serialu pojawiło się też wiele kontrowersji. W produkcji pojawiało się wiele wulgaryzmów, a fabuła przełamywała tabu. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na nadawcę. Organ zarzucił telewizyjnej Czwórce m.in. naruszenie zasad czasu chronionego (emisja z oznakowaniem „od lat 16” zamiast „od lat 18”). KRRiT zwróciła też uwagę na pojawiające się w serialu błędy ortograficzne.

Sezon powrotów

„Włatcy móch” to niejedyna produkcja, która jesienią powróci po latach do Grupy Polsat Plus. Telewizja Polsat w nadchodzącym sezonu pokaże teleturniej „Awantura o kasę”. Bez zmian prowadzić go będzie Krzysztof Ibisz. Trwa casting do programu. Nagrania mają ruszyć w sierpniu.

Według niepotwierdzonych informacji serial „Włatcy móch: One” będzie można oglądać jesienią w niedziele o godzinie 20:00 w Czwórce.

Źródła: pomponik.pl, wp.pl, film.interia.pl