fot.: Polsat

Majka Jeżowska rządziła drugiego dnia Polsat Hit Festiwal 2024

26 maja w sopockiej Operze Leśnej odbył się drugi dzień Polsat Hit Festiwal 2024. Widzowie usłyszeli m.in. największe przeboje Majki Jeżowskiej i Zbigniewa Wodeckiego.

26 maja w sopockiej Operze Leśnej odbył się drugi dzień Polsat Hit Festiwal 2024. Widzowie usłyszeli m.in. największe przeboje Majki Jeżowskiej i Zbigniewa Wodeckiego.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się koncertem „Debiutowali w Polsacie”. Jako pierwszy swoje przeboje zaprezentował zespół Enejzwycięzcy pierwszej edycji „Must Be The Music. Tylko muzyka”. Specjalną nagrodę wręczył Edward Miszczak, dyrektor programowy Telewizji Polsat.

Wtedy pracowałem w zupełnie innym miejscu i nie wierzyłem, że Wam się uda gdziekolwiek dalej. A udało się świetnie – powiedział Edward Miszczak.

Dyrektor programowy na scenie w Sopocie poinformował, że program „Must Be The Music” powraca do Telewizji Polsat.

Następnie wystąpił Zakopower – zwycięzcy koncertu Trendy w 2005 roku. Później widzowie usłyszeli przeboje Krzysztofa Zalewskiego, czyli zwycięzcy „Idola”.

Poczekaj, to jest sztywna rozmowa. Myślałem, że pogadamy. Że na przykład przypomnisz sobie, jak się spotkaliśmy pierwszy raz w „Idolu”. Ja świętowałem osiemnaste urodziny wtedy. Przyszedłem wtedy taki ledwo ciepły, nie było, co zbierać. Młodość, naiwność – wiadomo. I ten o to człowiek [Maciej Rock], który nie znał mnie zupełnie, zlitował się i kupił mi kawę z automatu – wspominał Krzysztof Zalewski.

Po przerwie reklamowej widzowie zobaczyli występy Ani Dąbrowskiej, Kuby Badacha i zespołu Afromental. Baron, gitarzysta grupy pochwalił się narodzinami syna Leonarda.

„A ja wolę moją mamę”

Później rozpoczął się „Koncert diamentowy”. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Blanka ze swoim hitem „Solo”. Po niej utwory „Duże oczy” i „Pijemy za lepszy czas” zaprezentował Smolasty. Hip-hopowych rytmów nie zabrakło też później, kiedy na scenie występował Malik Montana. Pomiędzy raperami hit „Wyglądasz idealnie” zaśpiewał Skolim.

Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia Polsat Hit Festiwal był koncert „Najpiękniejsza w klasie”. Jubileusz Majki Jeżowskiej prowadziły Paulina Sykut-Jeżyna i powracająca do PolsatuKatarzyna Cichopek. Ze sceny w sopockim amfiteatrze rozbrzmiały przeboje, takie jak „Najpiękniejsza w klasie”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Laleczka z saskiej porcelany” oraz „Na plaży”. W przeddzień Dnia Matki nie mogło zabraknąć też „A ja wolę moją mamę”.

Za 45 lat na scenie Majka Jeżowska otrzymała nagrodę od Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Polskich. Ponadto specjalną statuetkę od czytelników Interii wręczył wokalistce Przemysław Białkowski.

Wodecki w nowej aranżacji

Na zakończenie Polsat Hit Festiwal 2024 widzowie zobaczyli koncert „Męskie Granie Wodecki Twist Pater”. Młodzi wokaliści wykonali największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Za aranżację odpowiedzialny był Pater. Na scenie wystąpili Paulina Przybysz, Dawid Tyszkowski, Piotr Odoszewski, Wiktor Waligóra, Wiktor Dyduła.

W tym roku nie odbędzie się „Sopocki Hit Kabaretowy”. W niedzielę, 26 maja o godzinie 20:00 widzowie Telewizji Polsat zobaczą montażówkę ze starymi występami kabaretowymi z Sopotu.