fot.: Polsat News

Mateusz Maranowski ponownie w Polsat News

Po 2,5 roku przerwy do redakcji Polsat News powrócił Mateusz Maranowski.

Po 2,5 roku przerwy do redakcji Polsat News powrócił Mateusz Maranowski.

Mateusz Maranowski początkowo był związany z Telewizją Republika. W 2016 roku dołączył do ekipy Telewizji Polskiej, pracował m.in. w redakcji „Wiadomości”. Równoległe rozpoczął współpracę z Polskim Radiem 24.

W 2020 roku przeszedł do Polsat News, gdzie był reporterem i autorem materiałów do programów informacyjnych. Po ponad roku odszedł z Telewizji Polsat i powrócił do TVP. Był m.in. prezenterem w programie TVP Polonia pt. „Co dalej? O tym mówi świat”. W październiku 2023 rozpoczął ponownie współpracę z Polskim Radiem 24, która została zakończona w styczniu br.

W ostatnich miesiącach wielu pracowników Polsat News i Wydarzeń 24 przeszło do nowej odsłony kanału TVP INFO. W tym gronie są m.in. Piotr Jędrzejek, Wioleta Wramba, Bartosz Cebeńko i Igor Sokołowski. Niebawem ze stacji odejdą również m.in. Ewa Gajewska, czy też Anna Hałas, która ostatnio zadebiutowała na antenie Polsat News Polityka.

Pod koniec 2023 roku Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, Piotr Witwicki w rozmowie z WP.pl poinformował, że redakcja Polsat News będzie współpracować „wyłącznie z dziennikarzami i dziennikarkami”. Powiedział to podczas rozmowy na temat wyrzucenia dziesiątek osób z redakcji informacyjnej publicznego nadawcy.