fot.: TVP

Polsat News nie planuje zatrudniać osób zwalnianych z TVP

Tematem ostatnich dni są zmiany w telewizji publicznej. Codziennie pojawiają się doniesienia dotyczące osób zwalnianych z TVP. Do tej sytuacji odniósł się Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Tematem ostatnich dni są zmiany w telewizji publicznej. Codziennie pojawiają się doniesienia dotyczące osób zwalnianych z TVP. Do tej sytuacji odniósł się Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Wirtualna Polska poinformowała, że już dzień po wyborach wygranych przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę, Telewizja Polsat otrzymywała podania o pracę od ludzi z TVP. Informator portalu dodał, że wszystkie tego typu wiadomości nie są rozpatrywane. Nie dochodzi do rozmów rekrutacyjnych.

Portal WP poprosił o komentarz Piotra Witwickiego. Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat powiedział, że nie będzie komentować decyzji personalnych.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że interesuje mnie współpraca wyłącznie z dziennikarzami i dziennikarkami – powiedział Piotr Witwicki w rozmowie z WP.pl.

Polsat atakowany przez TVP

Od 2016 roku Telewizja Polsat wielokrotnie pojawiała się w materiałach TVP, zazwyczaj w negatywnym kontekście. Widzowie TVP Info dowiedzieli się na przykład, że władze Polsatu wspierają tzw. „pucz”, poprzez retransmisję anteny informacyjnej w telewizji rozrywkowej TV4. W rzeczywistości stacja pokazywała powtórkę programu Agnieszki Gozdyry, zgodnie z obowiązującymi ją zapisami w koncesji (audycje publicystyczne – minimum 4% w tygodniowym czasie nadawania).

W 2019 roku „Wiadomości” wyśmiały wygląd dziennikarki Telewizji Polsat, Magdy Sakowskiej. Polsatowi dostawało się również rykoszetem. Program „Wiadomości” postanowił zaatakować Bogusława Chrabotę, który chwalił „Wydarzenia” za wiarygodność i rzetelność. W materiale poinformowano, że „widzowie nie podzielają tego zdania”. W tym celu skorzystano z danych na temat oglądalności dwóch programów emitowanych o różnych godzinach.

Wykres w TVP
fot. TVP

Na początku 2021 roku Telewizja Polska przygotowała kilka materiałów na temat Sylwestrowej Mocy Przebojów. Pojawiły się zarzuty dotyczące nieudolnego kopiowania Sylwestra Marzeń przez Polsat. Autorowi materiału nie spodobało się też wykonanie utworu Krzysztofa Krawczyka przez Sławomira.

W grudniu do nowej Telewizji Polskiej odeszła Milena Bobrowska. W styczniu do ekipy publicznego nadawcy ma dołączyć Jarosław Kret.