fot.: Polsat

„Polska wybiera” już od godziny 20:00 w Polsacie

Telewizja Polsat zmodyfikowała ramówkę na niedzielę, 15 października. Wieczór wyborczy "Polska wybiera" będzie można oglądać na głównej antenie już od godziny 20:00, a nie jak wcześniej planowano od 20:50.

Telewizja Polsat zmodyfikowała ramówkę na niedzielę, 15 października. Wieczór wyborczy „Polska wybiera” będzie można oglądać na głównej antenie już od godziny 20:00, a nie jak wcześniej planowano od 20:50.

W związku ze zmianą, widzowie Polsatu nie zobaczą montażówki z najlepszymi skeczami z serii „Kabaret na żywo”. Bez zmian wieczór wyborczy „Polska wybiera” rozpocznie się o godzinie 19:15 w Polsat News, Wydarzeniach 24 i w serwisie Interia.pl.

Trzy studia, najnowocześniejsze technologie

Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, wieczór wyborczy „Polska wybiera” ma zostać zrealizowany z wielkim rozmachem. W tym celu stacja skorzysta z aż trzech pomieszczeń studyjnych. Najważniejszym miejscem tego dnia będzie Studio 700 przy ulicy Łubinowej (Polsat Sport). To właśnie tutaj o godzinie 21:00 zostaną zaprezentowane pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Ponadto z tego studia zostanie następnego dnia nadany „Nowy dzień” – wydanie specjalne „Polska wybrała”.

Moje disco, moje wszystko
W Studiu 700 realizowane są m.in. programy Polsat Sport i „Moje disco, moje wszystko” – fot. Polsat Box Go

Rozmowy będą przeprowadzane w Studiu 500, znajdującym się przy ul. Łubinowej. Gośćmi programu będą politycy, eksperci i publicyści. Prowadzący porozmawiają również z byłymi premierami. Wieczór „Polska wybiera” będzie również realizowany w studiu Polsat News przy ulicy Ostrobramskiej.

Podczas realizacji programu nadawca planuje skorzystać z nowych technologii. Widzowie zobaczą grafiki rozszerzonej rzeczywistości (AR – Augmented Reality) oraz wirtualne okna (Virtual Window). Prezentacje w studiu wirtualnym będą wykorzystywały silnik Unreal, znany między innymi z gier komputerowych.

Gospodarzami wieczoru będą Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Piotr Witwicki, Igor Sokołowski, Katarzyna Zdanowicz, Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski. Poranek powyborczy prowadzić będą Małgorzata Świtała, Piotr Jędrzejek i Michał Stela.

„Polska wybiera” od godziny 19:15 w Polsat News, Wydarzeniach 24 i Interia.pl, a od godziny 20:00 również w Polsacie. „Polska wybrała” w poniedziałek, 16 października od godziny 5:00 w Polsat News i od 5:59 w Polsacie.

Źródło: polsatnews.pl