fot.: Interia

Wybory 2023 w portalu Interia

Tak będzie wyglądała realizacja wyborów parlamentarnych w niedzielę, 15 października w portalu Interia.

Tak będzie wyglądała realizacja wyborów parlamentarnych w niedzielę, 15 października w portalu Interia.

Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu, po telewizyjnych rozmowach z Donaldem Tuskiem i Mateuszem Morawieckim wyruszył w Polskę powiatową. Tam w ramach programu video „Kraj wybiera” sprawdził nastroje przed wyborami i oddał głos lokalnym społecznościom. Dziennikarze polityczni Interii (Kamila Baranowska, Jakub Krzywiecki, Łukasz Rogojsz, Łukasz Szpyrka i Jakub Szczepański) przygotowują natomiast serię wywiadów z czołowymi przedstawicielami wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Interia na stronie głównej będzie na żywo w formie tekstowej relacjonowała najgorętsze momenty kampanii. W dniu ogłoszenia wyników jej reporterzy także m.in. prosto ze sztabów największych partii przekażą informacje i pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Interia dzięki współpracy z Polsatem od razu po ogłoszeniu sondażowych wyników zaprezentuje dane exit poll. To jednak nie wszystko. Interia będzie transmitowała na żywo cały wieczór wyborczy stacji Polsat News, gdzie w telewizyjnym studiu będzie Piotr Witwicki, redaktor naczelny portalu.

Przed wyborami Interia wprowadziła zmiany w serwisie Wydarzenia. Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i UX (User Experience), dzięki którym użytkownicy jeszcze szybciej odnajdą najbardziej pożądane newsy  w sieci, wywiady premium, sondaże oraz polityczne analizy przygotowane przez ulubionych autorów.

Próby do wieczoru wyborczego „Polska wybiera”

W Telewizji Polsat trwają przygotowania do niedzielnego wieczoru wyborczego „Polska wybiera”. Nadawca, podobnie jak podczas ubiegłych wyborów, będzie realizować program między innymi w kompleksie studyjnym przy ulicy Łubinowej.