Nowe spoty edukacyjne Stowarzyszenia Program Czysta Polska

Od 21 sierpnia, widzowie kanałów Grupy Polsat mogą oglądać nowe spoty, w których Stowarzyszenie Program Czysta Polska (SPCP) przedstawia proste zasady, dzięki którym każdy z nas może zadbać o środowisko.

Od 21 sierpnia, widzowie kanałów Grupy Polsat mogą oglądać nowe spoty, w których Stowarzyszenie Program Czysta Polska (SPCP) przedstawia proste zasady, dzięki którym każdy z nas może zadbać o środowisko.

Podczas Earth Festival Uniejów 2022 zadebiutowały nowe spoty edukacyjne Stowarzyszenia, których główne hasło brzmi: Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu! Dom to nasze miejsce na Ziemi, miejsce w, którym mieszkamy, przydomowy ogródek, czy nasza okolica. To czy za kilkanaście lat będziemy oddychać czystym powietrzem, a woda nie będzie dobrem luksusowym, dostępnym tylko dla wybranych, zależy również od naszych działań. Dlatego każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: Co Ja mogę zrobić dla środowiska?„.

Nowe spoty Stowarzyszenia mają na celu edukowanie, propagowanie postaw proekologicznych oraz inspirowanie i aktywizację społeczeństwa do zmian otoczenia na czyste i zielone. Dowiemy się: jakie rośliny warto sadzić w przydomowych ogrodach by przyciągać pszczoły, dlaczego warto zamienić samochód na rower, jakie mamy alternatywy dla plastikowych sztućców i naczyń na biwaku i dlaczego podczas spaceru warto sprzątać po sobie i innych.

„Zmiany klimatu, które widzimy za oknem, to m.in. efekt naszych działań, teraz czas by zacząć traktować planetę jak nasz dom, być bardziej świadomym, że każde nasze działanie może jej pomóc.” mówi Dominika Tarczyńska, Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Do postaw proekologicznych w spotach zachęca aktor Antonii Pawlicki osobiście zaangażowany w działania na rzecz ekologii w towarzystwie takich osób jak: Andrzej Piaseczny, Marcelina Zawadzka, Maja Włoszczowska, Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Dominika Tarczyńska czy Przemysław Białkowski. Reżyserem spotów jest Armin Kurasz. Producentem spotów Marzena Gorgoń z Telewizji Polsat.